Forumi » Mudre misli

Mudre misli

    • 1436 postova
    10. април 2016. 13.24.02 CEST

    • Ako čovek nije otkrio nešto za šta je spreman umreti, onda nije vredan življenja. (Martin L. King)
    • Ako ćutiš - ćuti iz ljubavi. Ako govoriš - govori iz ljubavi. Ako opominješ - opominji iz ljubavi. Ako opraštaš - oprosti iz ljubavi. (Augustin)
    • Ako gledaš nazad na svoj život videćeš da momenti kada si istinski živeo jesu oni momenti kada si činio stvari u duhu ljubavi. (Henry Drummond)
    • Ako hoćeš da znaš kakva je država i njena uprava, i kakva im je budućnost, gledaj samo da saznaš koliko u toj zemlji ima čestitih i nevinih ljudi po zatvorima, a koliko zlikovaca i prestupnika na slobodi. To će ti najbolje kazati. (Ivo Andrić)
    • Ako izmenimo naše misli, i svet oko nas se menja. (Richard Bach)
    • Ako ne znamo gde se nalazimo, tada ne znamo ni ko smo. (Wallace Stegner)
    • Ako nećeš ići celim putem, zašto bi uopšte išao? (Joe Namath)
    • Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao. (Dostojevski)
    • Ako se ne obračunaš sa stvarnošću, stvarnost će se obračunati sa tobom. (Kong Hee)
    • Ako ste nekoga ućutkali niste ga i preobratili. (Morley)
    • Ako u svojoj službi Bogu ideš ispred ili iza vodstva Duha Božjeg - nećeš uspeti. Potrebno je da hodaš u korak sa Njime. (Benny Hinn)
    • Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati. (Meša Selimović)
    • Biti s Bogom je najbolje društvo. (Ričard Sajbs)
    • Biti u dobrom odnosu s Bogom često znači biti u lošim odnosima s ljudima. (A. V. Tozer)
    • Bolest je sirotinjska sudbina, ali i bogataška kazna. (Ivo Andrić)
    • Brak je u izvesnim slučajevima strahovita zabluda sa jedne strane, a strahovita prevara sa druge strane. (Ivo Andrić)
    • Razočarenja, koja nisu posledica naših sopstvenih grešaka, su testovi koji dolaze sa neba, ali sami ćemo biti krivi ukoliko te ispite ne upotrebimo sebi na korist. (Viliam Pen)
    • Bog je strpljiv. Trebale su mu mnoge godine da me nauči dve reči: Gospode i sve što kažeš! (A. Daglas Braun)
    • U Božijoj radionici, više nego ičemu drugom, dugujem vatri i čekiću. Ponekada se pitam jesam li išta naučio bez šibe? Najviše sam video kada mi je učionica bila u mraku. (Spurgeon)
    • Koliko molimo za svoj svagdašnji hleb, toliko bi trebalo da molimo i za blagoslov šibe. (Džon Oven)
    • Budi dobar slušatelj. Tvoje te uši nikada neće staviti u nesreću. (Frank Tyger)
    • Budućnost pripada onima koji veruju u lepotu svojih snova. (Eleanor Roosevelt)
    • Ni jedan čovek nije toliko udaljen od Hrista kao ja, i ni jednom taj Hrist ne treba toliko kao meni. (Đovani Papini)
    • Ni jedan ateista koji je opovrgavao božansko poreklo Isusa Hrista nije poricao da je On ideal čovečanstva. (Dostojevski)
    • Nikada nisam mogao zamisliti ljude bez Isusa Hrista. (Dostojevski)
    • Čitava tajna da produžujemo život sastoji se u tome da ga ne skraćujemo. (Saltikov - Scedrin)
    • Čovek bez mašte je čovek bez krila. (Muhammad Ali)
    • Čovek će se s vremena na vreme spotaći o istinu, ali u većini slučajeva on će se podići i nastaviti. (Vinston Čerčil)
    • Čovek je jedino stvorenje koje odbija da bude ono što jest'. (Alber Camus)
    • Čovek je samo trska, najslabija u prirodi, ali to je trska koja misli. (Pascal)
    • Čovek koji ima najveću potrebu za Bogom je čovek koji misli da nema nikakvu. (Charles W. Conn)
    • Čovek koji ne čita dobre knjige nema nikakve prednosti nad čovekom koji ih uopšte ne zna čitati. (Mark Twain)
    • Čovek koji ne pravi greške obično ne radi ništa. (Phillips)
    • Čovek ne može otkriti novi okean ako nema hrabrosti da iz vida izgubi obalu. (André Gide)
    • Čovek se klanja onome koga vidi kao opskrbitelja svojih potreba. (Stephen Sumrall)
    • Čovekova mržnja prema dosadi jedan je od najvažnijih pokretača napretka. (Ralph Linton)
    • Čudno je, kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to nedostaje. (Ivo Andrić)
    • Da bi se uspelo neophodna je disciplina. Redovnost, iskrenost i ustrajnost će vas dovesti do uspeha. (Pascal)
    • Daj više odmora jeziku nego rukama. (Tolstoj)
    • Dok god ima mraka, biće i svanuća. (Ivo Andrić)
    • Duh Božji je kao dah Božji. Dah daje rečima zvuk. Tako isto Duh Božji ti daje razumeti Reč Božju. (Benny Hinn)
    • Duša se nikad ne može istrošiti pri trošenju tela, već postupa u telu slićno vetru koji je uzrok zvuku u orguljama, radi čega, ako se pokvari jedna cev, nije iz nje proizlazio dobar učinak vetra. (Leonardo da Vinci)
    • Gađaj na Mesec. Ako i promašiš, bićeš među zvezdama. (Les Brown)
    • Grešimo samo kada sudimo o stvari koju slabo poznajemo. (Rene Descartes)
    • Heroji se zaborave, ali legende nikad ne umiru. (Babe Ruth)
    • Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite! (Eddi Rickenbacker)
    • Imaj na umu da su veliki uspesi i velike ljubavi uvek bili spojeni sa velikim rizicima. (Dalay Lama)
    • Iskustvo je najbolja škola, samo je školarina vrlo skupa. (Sokrat)
    • Iza svake lepe stvari stoji neka vrsta patnje. (Bob Dylan)
    • Jedan narod pre nego propadne (nestane) postane ravnodušan. (nepoznati)
    • Još se ne poznajemo, jer se još nismo usudili zajedno ćutati. (Maeterlinck)
    • Juče sam bio pametan. Stoga sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Stoga menjam samo sebe. (Sri Chinmoy)
    • Kad gubiš nemoj izgubiti pouku koju iz toga možeš izvući. (Dalay Lama)
    • Kad imaš sve ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa. (Shakespeare)
    • Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima. (Ibn Zafar)
    • Kad sam imao 14, otac mi je bio tolika neznalica da sam jedva podnosio tog starca u svojoj blizini. Kad sam napunio 21, ostao sam zapanjen koliko starac može naučiti u sedam godina. (Mark Twain)
    • Kad svi misle isto, znači da niko ne misli dovoljno. (Lippmann)
    • Kada shvatiš smisao svoga postojanja, život će ti postati jednostavan (Thomas George)
    • Kadgod sam u situaciji da moram birati između dva zla, uvek volim izabrati ono koje još nisam isprobala. (Mae West)
    • Kako će drugima upravljati onaj koji ne zna upravljati sam sobom. (Konfucije)
    • Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. (Čapek)
    • Ko dobro čini, od njega svako još više dobra očekuje. (Ivo Andrić)
    • Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje. (Pikaso)
    • Ko odaje tuđe tajne, drži se izdajnikom; ko odaje svoje tajne, smatra se budalom. (Voltaire)
    • Ko se sveti posle pobede, nije dostojan da pobedi. (Voltaire)
    • Ko seje ljubav žanje radost. (nepoznati)
    • Ko zna da ne zna - najveći je. (Lao Ce)
    • Kroz naočare zaljubljenog i nakaza divno izgleda. (Alberto Moravia)
    • Laskanje je hrana za budale. (Swift)
    • Lepo je ono što nam godi, a da pri tome nemamo nikakav interes. (Kant)
    • Ljubav gradi mostove gde ih nema (ili gde nije moguće). (R. H. Delaney)
    • Ljubav je prejaka reč da se izreče prerano, ali ona ima prekrasno značenje da bi se reklo prekasno. (Alexis Delp)
    • Hrist je približio Nebesko kraljevstvo zemlji, ali ga ljudi nisu shvatili i umesto Nebeskog kraljevstva, uspostavili kraljevstvo sveštenika. (Kant)
    • Mogu me ubiti ako žele, ali neće nikada, nikada istrgnuti živoga Hrista iz mene. (Savonarola)
    • Isus Hrist, Car naših srca kojeg nam je Bog poslao. (Albert Švajcer)
    • Ubivši ga, samo da ne postane Mesija, Jevreji su mu dali poslednje obeležje Mesije. (Paskal)
    • Hrist, božanstveni čovek! (Gete)
    • Ljudi biraju različite puteve tražeći ispunjenje i sreću. Samo zbog toga što nisu na tvojem putu ne znači da su se izgubili. (H. Jackson Browne)
    • Ljudi treba da misle manje o tome šta bi trebalo da učine, a više o tome šta bi trebalo da budu. Jer kada bi njihovo biće bilo dobro, njihova dela bi sjala blještavo. (Majstor Ekhart)
    • Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine. (Beket)
    • Malo je izgubljeno, ako je čast spašena. (Voltaire)
    • Mi spoznajemo istinu ne samo razumom nego i srcem. (Pascal)

    • Misli rađaju patnju. (Stendal)
    • Misliš li godinu dana unapred, sej žito. Misliš li deset godina unapred, sadi stablo. Seješ li samo jedanput, žet ćeš samo jedanput. Posadiš li stablo, ubrat ćeš plodove deset puta. Misliš li sto godina unapred, poučavaj narod. Budeš li poučio narod, ubrat ćeš sto puta. (KUAN-TZU, Stara kineska pjesma)
    • Mnogi greše iz straha da ne pogreše. (Lessing)
    • Mudar čovek u oluji se Bogu moli, ne za izbavljenje iz opasnosti već za izbavljenje od straha. Oluja iznutra je ta koja ugrožava, a ne oluja spolja. (Emerson)
    • Na jedno sam se odlučio. Bilo da nalazim sadašnju radost, ili sadašnju tugu, sadašnju pohvalu, ili sadašnju kritiku, ja ću biti veran mome Gospodu. (Spurgeon)
    • Najbolja upotreba reči je ćutanje. (Tagora)
    • Najbolje i najlepše stvari u svetu se ne mogu videti ili dodirnuti. One se moraju iskusiti. (Helen Keller)
    • Najlakši način da dobijete ono što želite je da pomognete drugima da dobiju ono što žele. (Deepak Chopra)
    • Najokrutnije laži često su izrečene ćutanjem. (R. L.Stevenson)
    • Najstarije i najkraće reči "da" i "ne" zahtevaju najviše razmisljanja. (Pitagora)
    • Najteže je čoveku kad sam nad sobom oseti samilost. (Ivo Andrić)
    • Najveća stvar, koju čovek može napraviti u ovom svetu, je izvući najviše iz onoga što mu je dano. Samo je to uspeh, i ništa drugo. (Orison Swett Marden)
    • Naš karakter je ono što mi činimo kada mislimo da nas niko ne gleda. (H. Jackson Browne)
    • Ne bojim se sutrašnjice, jer sam video jučerašnji dan i zato jer volim današnjicu. (William A. White)
    • Ne budi nesrećan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe. (Konfučije)
    • Ne idi ispred mene: možda te neću slediti. Ne hodaj iza mene: možda te neću voditi. Hodaj samo pored mene i budi moj prijatelj. (Alber Camus)
    • Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim. (Neruda)
    • Ne možeš birati kako ćeš i gde umreti. Možeš samo odlučiti kako ćeš živeti. (Joan Baoz)
    • Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi više od onoga što misli da može. (Henri Ford)
    • Ne smej se snovima drugih ljudi. (Dalay Lama)
    • Ne smemo sebi dozvoliti da pri kraju života otkrijemo kako smo živeli samo njegovo trajanje. Trebamo živeti njegovu širinu i njegovu dubinu. (Diane Ackerman)
    • Ne zaboravi od čeka si spašen, jer u dan kad to zaboraviš sve ćeš izgubiti. (Benny Hinn)
    • Neki ljudi ulaze u naše živote i ubrzo odu. Drugi ostanu određeno vreme, ostave svoje otiske u našim srcima, i mi nismo više oni isti. (Flavia Weedn)
    • Nema i ne može biti pravednog bogatstva. (Čehov)
    • Nemoguće je da se sve dokazuje. (Aristotel)
    • Nemoj dozvoliti da zbog malog nesporazuma izgubiš veliko prijateljstvo. (Dalay Lama)
    • Nemojte se boriti previše, najbolje stvari se dese kad se ne nadate. (Gabriel G. Marquez)
    • Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je to upravo ono što ih najviše ljuti. (Vajld)
    • Nije najgore što sve prolazi, nego što mi ne možemo da se pomirimo sa tom prostom i neizbežnom činjenicom. (Ivo Andrić)
    • Nikad nećeš znati koliko duboko ljubav ide sve dok ne dođe trenutak da se kaže "zbogom". (Constance Russell)
    • Nikada ne pružaj ruku tako daleko da je ne možeš povući. (Rousseau)
    • Nikada nemojmo biti obeshrabreni sobom; mi nismo najopakiji onda kada smo svesni svojih pogrešaka: naprotiv, tada smo manje zli. Vidimo sebe u jasnijem svetlu. I zapamtimo, zarad svoje utehe, da nikada ne opažamo svoje grehe dok On ne počne da ih isceljuje. (Fransoa Fenelon)
    • U Isusovo religiji vera je utemeljena na predanosti jednoj osobi za koju se zna da je zaista postojala. (UNESKO, Istorija čovečanstva)
    • Bog je lep, mudar i dobar. Bog najbolje zna šta nama treba. (Aristotel)
    • Molitva nije lagani put da dođemo do onoga šta želimo, nego jedini put da postanemo ono šta Bog hoće. (Kenedi)
    • Ja ne znam put kojim me Bog vodi, ali ja dobro poznajem vodiča. (Luter)
    • Niko ne može učiniti da se osećaš manje vrednim, bez tvog pristanka. (Eleonor Ruzvelt)
    • Niko nije zaista radostan ako ne živi u ljubavi. (Toma Akvinski)
    • Ništa ne pomaže što trčimo, treba krenuti na vreme. (La Fountaine)
    • Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo. (Stendal)
    • Ništa nije više zastrašujuće od preduzetnog neznanja. (Goethe)
    • Obrazovanje se ne sastoji od toga koliko ste zapamtili ili koliko znate. Sastoji se od toga da razlikujete koliko znate, a koliko ne. (Anatole France)
    • Od straha su ljudi zli i surovi i podli, od straha su darežljivi, čak i dobri. (Ivo Andrić)
    • Ograničena očekivanja daju samo ograničene rezultate. (Susan L. Willig)
    • Oni koji umeju da govore, govore kratko. (Dostojevski)
    • Ostavite se svake nade da ćete sačuvati prirodu dok u nju dolaze obrazovane, a nevaspitane osobe. (Eco Dante)
    • Plod niče iz semena a dela iz misli. (Tolstoj)
    • Podeli svoje znanje sa drugima. To je put da postaneš besmrtan. (Dalay Lama)
    • Ponekad srce vidi ono što je skriveno očima. (H. Jackson Browne Jr.)
    • Poslušnost Bogu je najveći dokaz iskrene i uzvišene ljubavi k njemu. (Nathanael Emmos)
    • Postati čovek je lepše nego postati kralj. (A. G. Matoš)
    • Pravedan je čovek najmanje podložan društvenom nemiru, a nepravedan je njime ispunjen u najvećoj meri. (Epikur)
    • Prekomeran ponos oznaka je sitne duše. (Turgenjev)
    • Presudi svoj uspeh po onome čega si se morao odreći da bi to postigao. (Dalay Lama)
    • Prijatelje stvara sreća, a nesreća proverava. (Seneka)
    • Radi kao da ćeš živeti sto godina, a moli se Bogu kao da ćeš sutra umreti. (nepoznati)
    • Seme naše kazne je posejano istog trena kada smo počinili greh. (Hesiod)
    • Bog će učiniti devet koraka prema nama, ali neće poneti šator. On će težiti našem pokajanju, ali neće se pokajati umesto nas. (A. V. Tozer)
    • Dva čoveka ugađaju Bogu - onaj koji Ga služi celim svojim srcem zato što Ga poznaje; i onaj koji Ga traži celim svojim srcem zato što Ga ne poznaje. (Nikita Ivanovič Panin)

    • Naša ljubav prema Bogu se testira pitanjem da li tražimo Njega, ili Njegove darove. (Ralf S. Vašington)
    • Radost i vedrina jesu sunce pod kojim sve uspeva. (Ž. Pol)
    • Radost nije odsustvo patnje, već prisustvo Boga. (nepoznati)
    • Radost se umnožava kada je delimo sa drugima. (Robert M. Mekšejn)
    • Ratove vode vladari, ali cenu plaćaju obični ljudi. (nepoznati)
    • Razlika između hrišćanstva i svih drugih sistema religije je u sledećem: U drugim religijama čovek traži Boga, dok u hrišćanstvu Bog traži čoveka. (Thomas Arnold)
    • Reci mi s kim se družiš, pa ću ti reći ko si. Znam li čime se baviš, tad znam što možeš postati. (Goethe)
    • Niko ne može čitati Evanđelja a da ne oseća Isusovu stvarnost. Bit njegove ličnosti kako kuca u svetoj reči. (Ajnštajn)
    • Molitvom otvaraš vrata svoga srca i puštaš Isusa da uđe unutra. (Mudi)
    • Ideal Isus Hrist za kojim svi teže, On se žrtvovao za čovečanstvo. (Karl Marks)
    • Moramo čekati Nekoga ko će biti Bog ili od Boga nadahnut čovek, koji će nas naučiti našim dužnostima i skinuti mrak s naših očiju. (Platon)
    • Ono što je Hrist za ovaj svet, to je Isus Hrist za moju dušu. (Tenison)
    • Sveto učenje može biti samo Hristovo učenje. (Tolstoj)
    • Religija Isusa Hrista je religija radosti. Hrist je došao da odnese naše grehe, da ukine naše prokletstvo, da raskine naše okove, da otvori naše tamnice, da poništi naš dug; rečju, da nam da ulje radosti umesto žalosti, odelo hvale umesto duha težine. Zar ovo nije radost? (Oktavije Vinslou)
    • Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promeniti, a to ste vi sami. (Aldous Huxley)
    • Samopoštovanje je plod discipline: osećaj dostojanstva rađa se iz sposobnosti da se sebi kaže ne. (Abraham Hešel)
    • Sećanje na patnju udvostručuje sreću. (nepoznati)
    • Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari. (Raabe)
    • Šta vredi galopirati ako se krećemo u pogrešnom pravcu. (Kipling)
    • Što ne boli - to nije život; što ne prolazi - to nije sreća. (Ivo Andrić)
    • Što više volimo svoje prijatelje, manje im laskamo. (Molijer)
    • Stradanje i greh se upotpunjuju kao kalup i njegov odlivak. (Ivo Andrić)
    • Stvari koje volimo kazuju nam ko smo mi. (Toma Akvinski)
    • Sudbina nije stvar slučajnosti, već stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići. (W. Jennings Bryan)
    • Svaka je zamisao laka kad se ne uzme u obzir stvarnost. (Proust)
    • Telesni rast je proizvod vremena. Duševni rast je proizvod učenja. Duhovni rast je proizvod naše poslušnosti Bogu u nevoljama. (Stefan Salmonsson)
    • Teško je biti sam, a još teže ne moći biti sam! (nepoznati)
    • Teže je primiti savet nego odbiti poklon. (Sand)
    • Tražiš radost oko sebe u svetu. Ne znaš li da se rađa u tvom srcu. (R. Tagore)
    • Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo. (Benjamin Franklin)
    • U ovom svetu, glupost je skoro uvek ta koja pobeđuje. (nepoznati)
    • U ovom životu, odlučuješ o svojoj večnosti! (Soren Kierkegaard)
    • Uspeh ne dolazi sam po sebi, za njega se valja izboriti. (Alber Camus)
    • Uvek će biti ljudi koji će hteti da vas povrede, ali trebate nastaviti verovati, samo budite oprezni. (Gabriel G. Marquez)
    • Znak vašeg neznanja je prestanak verovanja u nepravdu i tragediju. Ono što gusenica naziva krajem sveta, Stvoritelj naziva leptirom. (Ričard Bah)
    • Uvek je pravo vreme da se uradi ono što je ispravno. (Martin L. King, Jr.)
    • U Božijem carstvu, najsigurniji način da nešto izgubite, jeste da pokušavate to da zadržite za sebe. Najbolji način da nešto zadržite jeste da to što imate date. (A. V. Tozer)
    • Za oporavak je potrebno vreme, ali takođe i pravi uslovi. (Hipokrat)
    • Za potpuno osvešćenje je neophodan bol. (K. G. Jung)
    • Uvreda je laž samome sebi o svojoj veličini. (Dostojevski)
    • Uz velikog čoveka često idu i velike greške. (Man)
    • Vizija je umetnost gledanja nevidljivog. (Jonathan Swift)
    • Voleti znači ostaviti svaku osobu slobodnu da sledi svoje vlastito srce. (Melody Beattie)
    • Želimo li uspeti u ovom svetu, moramo najpre posedovati samopouzdanje, a zatim samopožrtvovnost. Pametan čovek nikad neće reći da sve zna. (Pascal)
    • Biti spreman na razapinjanje sa Hristom; potpuno "napustiti" sebe, svoje planove i čežnje, svoje sposobnosti i imanje... Sve to ostaviti na krst tako da vam ostaju samo poverenje, ljubav i život za Hrista, jeste velika stvar. Zahteva
    apsolutnu avanturu vere; a ipak, Bog kaže "mnogo ploda". Način da se to uradi je "biti samleven i umreti" - to je jedini način. (Vilkinson)
    • Svet će tek videti šta Bog može da učini sa čovekom koje je sav i potpuno podređen Svetom Duhu. (Henri Verli)
    • Želite li znati šta Bog misli o novcu, pogledajte ljude kojima ga je dao. (Dorothy Parker)
    • Zemlja ne pripada čoveku; čovek pripada zemlji. (Indijanski poglavica Seattle)
    • Živeti znači ispuniti nešto što nam je bilo darovano. (Ortega i Gaset)
    • Živi dobrim i časnim životom. Kada ostariš moći ćeš se osvrnuti i još jednom uživati u životu. (Dalay Lama)
    • Živimo u trenutku istorije gde se promene tako brzo događaju da počinjemo videti sadašnjost samo onda kada je već skoro nestala. (R. D. Lang)
    • Čini najbolje što možeš, na svaki način, na svakom mestu, u svako vreme, svim ljudima, i to čini što duže možeš. (Džin Vesli )
    • Život je borba, a ne berba. (Srećko Lazari)
    • Život je komedija onima koji misle, a tragedija onima koji osećaju. (H. Valpol)
    • Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život. (Lenon)
    • Život je u kretanju. (Aristotel)
    • Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    • Duša koja je bila obogaćena opštenjem sa Bogom neće biti smetena izolacijom, nego će usamljenost dočekati sa dobrodošlicom. Neće tražiti mnoštvo već mir samoće; ona nikada nije sama, jer je u društvu Nevidljivog. (Frensis J. Roberts)
    • Razvijte naviku da se u vezi svega konsultujete sa Bogom. Sve dokle god ne naučite da od ranoga jutra širom otvorite vrata za Božiji ulazak, ceo dan ćete raditi na pogrešan način. Ali ako otvorite vrata i Oca molite u tajnosti, sve što uradite u javnosti biće obeleženo Božijim prisustvom. (Osvald Čembers)
    • Svako izrečeno svedočanstvo je posađeno seme, za novo svedočanstvo. (Thomas George)
    • Sve dok sudimo sebe putem ljudskih poređenja, ima mnogo mesta za samozadovoljstvo, a samozadovoljstvo ubija veru, jer vera se rađa iz osećanja potrebe. Ali kada uporedimo sebe sa Isusom Hristom, i kroz Njega, s Bogom, bivamo poniženi do praha, i tada se rađa vera, jer ne ostaje ništa drugo do da se uzdamo u Božju milost. (Vilijam Berkli)
    • Sve je tako opasno da nas zapravo ništa ne treba previše plašiti. (Gertrude Stein)
    • Sve mane kada su u modi postaju vrline. (Fejdo)
    • Sve srećne porodice liče jedna na drugu, svaka nesrećna porodica nesrećna je na svoj način. (Tolstoj)
    • Bog nas je stvorio za svoju svrhu, ne za našu. (Osvald Čembers)
    • Ukoliko pažljivo i nepristrasno proučavamo živote velikih ljudi i žena, neizostavno ćemo pronaći da su najviše napredovali kroz testove u mračnim periodima svojih života. Jedna od najvećih pritoka reke "znamenitost" zove se "nevolja". (Kavet Roberts)
    • Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    • Život se živi unapred, a shvata unazad. (Artur Šopenhauer)
    • Život teče, ko ga ne stigne, ostaje sam. (Gorki)
    • Život treba ispuniti sagorevanjem, a ne truljenjem. (Tolstoj)
    • Znanje bez srca je slepo, a srce bez znanja prazno. (Eco Dante)
    • Znati mnogo stvari ne znači biti mudar. (Heraklit)
    • Znati ne znači biti. Naučeno morate pokušati preneti u svoj svakodnevni život. (Pascal)
    • Ako si se uputio prema cilju i putem počeo zastajkivati da kamenom gađaš svakog psa koji laje na tebe, nikada nećeš stići na cilj. (Dostojevski)
    • Priznati grešku znak je snage, a ne slabosti. (nepoznati)
    • Pomozi sebi pomažući drugima. (John M. Templeton)
    • Brigom ne postižeš ništa, samo gubiš dragoceno vreme. (John M. Templeton)
    • Odlučan čovek će golim rukama učiniti više nego neodlučan sa kutijom punom alata. (nepoznati)
    • Nikoga još nikada nisu slavili zbog nečega što je dobio. Slava je bila nagrada za ono što je dao. (Calvin Coolidge)
    • Uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači trošiti ono što imaš. (Ken Keyes)
    • Spoljašnja lepota je prolazna, a unutranja trajna. (Seyed H. Nasr)
    • Ne govori uvek sve što znaš, ali znaj uvek sve što govoriš. (nepoznati)
    • Zapamti: bez tvog pristanka, niko ne može u tebi izazvati osećanje manje vrednosti. (Eleanor Roosevelt)
    • Ko veruje u svoje snove, prespava celi život. Najbolji način da ostvariš snove jeste da se probudiš. (nepoznati)
    • Biti spreman je puno, znati čekati je više, a iskoristiti pravi trenutak je sve. (nepoznati)
    • Što god imaš, moraš ili upotrebiti ili izgubiti! (Henry Ford)
    • Opraštanje pomaže onome ko oprašta i onome kome se oprašta. (John M. Templeton)
    • Želiš li pomoći čoveku koji nema (u potrebi je), daruj mu udicu, a ne ribu. (nepoznati)
    • Mnogo govoriti i mnogo reći - nije isto. (nepoznati)
    • Uvek vam se vraća ono što dajete. (John M. Templeton)
    • Sudbina meša karte - mi igramo. (Schopenhauer)
    • Ne veruj rečima, ni svojim ni tuđim. Veruj samo delima, i svojim i tuđim. (nepoznati)
    • Ne morate čekati na starost, mudrost ili zrelost kako bi ste prihvatili čudesni rad koji vam je sam Bog namenio. (Marcella Daniels)
    • Opraštajući onima koji nas uvrede, uzdižemo se iznad njih. (Napoleon)
    • I najsporiji, ako ne gubi iz vida svoj cilj, ide još uvek brže od onog koji luta bez cilja. (Lessing)
    • Voliš li život? Onda nemoj uzalud gubiti vreme, jer je od vremena sastavljen život. (Franklin)
    • Da bi mu oprostili, čovek najpre mora oprostiti. (John M. Templeton)
    • Kad vladaš svojim umom, vladaš i svojim svetom. (Bill Provost)
    • Život ti se pretvara u ono što misliš. (Marko Aurelije)
    • Čovek se boji onoga što ne razume. (nepoznati)
    • Mudrost se rađa iz pogrešaka - suoči se s pogreškom i uči (J. Jelinek)
    • Ne planirati znači planirati neuspeh. (Benjamin Franklin)
    • Lepe misli izgrađuju lepu dušu. (John M. Templeton)
    • Naneta nepravda ne znači ništa ako je zaboraviš. (Konfucije)
    • Zanos olakšava postizanje uspeha. (John M. Templeton)
    • Davanjem se razvijate. (John M. Templeton)
    • Izgubljeno je vreme nemoguće nadoknaditi. (Benjamin Franklin)
    • Iskazivanje zahvalnosti donosi nove razloge za zahvalnost. (John M. Templeton)
    • Ne uspeš li od prve, pokušaj opet, opet, opet... (William Edward H.)
    • Pomažeš li usamljnima, ne možeš biti usamljen. (John M. Templeton)
    • Osmeh donosi osmeh. (Ted Engstorm)
    • Veliki su junaci uvek ponizni. (Sv. Franjo)
    • Mera mentalnog zdravlja je sklonost pronalaženju dobrog u svemu. (John M. Templeton)
    • Oduševljenje je zarazno. (John M. Templeton)
    • Ponavljanjem malih pokušaja dovršićemo svaki posao. (Og Mandino)
    • Poraz nije gorak ako ga ne progutaš. (Ted Engstorm)
    • Neistraženi život nije dostojan življenja. (Sokrat)
    • Vrediš samo onoliko koliko vredi tvoja reč. (John M. Templeton)
    • Odlučnim izražavanjem naše volje, pred nama će se otvoriti mnoga zatvorena vrata. (Seyed H. Nasr)
    • Budi zahvalan za to što imaš, pa ćeš u svemu izražavati zahvalnosti. (John M. Templeton)
    • I sile otpora (opozicije) možete navesti na to da rade u vašem interesu. (nepoznati)
    • Čovek uvek pronađe ono što traži: dobro ili zlo, probleme ili rešenja. (John M. Templeton)
    • Niko ne zna što sve može dok ne pokuša. (Publilije Sirus)
    • Ljude k vama privlači izražavanje zahvalnosti, a ne pritužbe. (John M. Templeton)
    • Sve i svi oko tebe su tvoji učitelji. (Ken Keyes)
    • Lepe reči vrede puno, a koštaju malo. (George Herbert)
    • Nesputano primamo kad nesputano i dajemo. (nepoznati)
    • Navika je najbolji mogući sluga i najgori mogući gospodar. (J. Jelinek)
    • Naglašavajte pozitivno, eliminišite negativno. (Johnny Mercer)
    • Onaj ko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi sa gotovo bilo kojim "kako". (Nietzsche)
    • Raspolažeš najmoćnijim oružjem na svetu: ljubavlju i molitvom. (John M. Templeton)
    • Kad tražite savet, razmislite i o mogućnosti njegovog prihvatanja. (nepoznati)
    • Trebamo pokušati tačno reći ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji nagađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo proveriti jesmo li ih pravilno shvatili. (nepoznati)
    • Ništa nije istinitije od posmrtnog govora; on tačno kaže šta je sve pokojnik trebao biti. (nepoznati)
    • Nikad, nikad, nikad, nikad ne odustaj! (Winston Churchill)
    • Ne žalosti čoveka siromaštvo, već želja. (Epiktet)
    • Mudraci se oslobađaju strasti sa slavom. (Tacit)
    • Pametni ljudi dozvoljavaju svojoj deci da ponekad i pogreše. (Mahatma Gandhi)
    • Nikada ne donosite važnu odluku ako niste razmotrili barem dve mogućnosti izbora. (Lee Iacocca)
    • Mudar čovek sa podjednakim mirom prima pohvale i podnosi uvrede. (Konfucije)
    • Svako bi hteo da postane "neko"; a "niko" ne želi raditi na tome. (Goethe)
    • Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju u klopke, jer računati na poteškoće, znači stvarati ih. (Pentice Mulford)
    • Ne, ja ne verujem da postoji Bog. No ja znam da On postoji. I to mi je jedino znanje što ima neku vrednost od sveg mog znanja... (Mihajlo Pupin)
    • Istrajnošću je puž stigao do (Nojeve) barke. (Spurgeon)
    • Najstarije i najkraće reči "da" i "ne" zahtevaju najviše razmišljanja. (Pitagora)
    • Ništa ne pomaže što trčimo. Treba krenuti na vreme. (La Fountaine)
    • Laskanje je hrana za budale. (Swift)
    • Zdravlje nadmašuje sva spoljašnja dobra tako visoko, da je zdrav prosjak zaista srećniji od bolesnog kralja. (Arthur Schopenhauer)
    • Vreme je skupoceno. Ne čekaj bolje vreme, jer nisi siguran da ćeš ga imati. (Katarina Sijenska)
    • Spavao sam i sanjao da je život radost. Probudio sam se i otkrio da je život služenje. Dao sam se na služenje i spoznao da je služenje radost. (Tagore)
    • Sve je očitije da je najveća opasnost čovečanstva sam čovek, a ne mikrobi, rak i glad. (Carl Jung)
    • Stvaran problem nalazi se u srcu i umu čoveka. Nije to problem fizike već morala. Lakše je razbiti jezgro plutonijuma nego uništiti zao duh u čoveku. (Albert Einstein)
    • Danas je čak i opstanak ljudskosti doveden u pitanje. (Norman O. Brown)
    • Svet je danas postao suviše opasan, pa preostaje jedino utopija. (John Rader Platt)
    • Čovek može svašta preživeti - osim smrti. (Oscar Wilde)
    • Preduslov da zlo trijumfuje je da crkva ne čini ništa. (nepoznati)
    • Pri izboru prijatelja budi spor, pri njihovoj promeni još sporiji. (Frankilin)
    • Prijatelja možeš imati jedino ako si mu i ti prijatelj. (Ralph W. Emerson)
    • Čovek nema ništa. On svojom voljom može da ode u pakao, ali ne i u nebo. Ne, dotle dok ga Bog ne učini kadrim za to, dok ga sebi ne učini prijatnim. (George Whitefield)
    • Istinito hrišćanstvo je čvrsto ujedinjenje duše i Boga, i Hrist formiran u nama. (George Whitefield)
    • Nevolje su veoma često Božiji alat, uz pomoć kojeg On od nas pravi bolje ljude i priprema nas za bolje stvari. (Bičer)
    • Na svetu ne postoji bolji evangelizator od Svetog Duha. (Dwight L. Moody)
    • Vizija bez preduzimanja (dela) je dremež, delovanje bez vizije je noćna mora. (nepoznati)
    • Naše Jagnje je pobedilo, hajde da Ga sledimo... (Moto Moravske Braće)
    • Šta god da nas kuša i kako god da nas kuša, o svemu tome uvek reci Gospodu. (George Mueller)
    • Radije bi živeo svoj život kao da ima Boga i umro da otkrijem da ga nema, nego živeo svoj život kao da ga nema, pa umro i otkrio da ga ima. (nepoznati)
    • Čuvajte se da vas knjige ne progutaju! Jedan gram ljubavi je vredniji od kilograma znanja. (John Wesley)
    • Suština molitve nije micanje usnama nego uzdisanje naših srca Bogu. (Lingtfoot)
    • Ko želi silno propovedati, mora znati i delotvorno se moliti. (Oswald J. Smith)
    • Ljudi najčešće u molitvi od Boga traže, da dva i dva ne bude četiri. (Ruska)
    • Kušnje su te koje me teraju da stalno gledam gore, prema Bogu. (John Bunyan)
    • Naša molitva je štit za dušu, žrtva za Boga i bič za sotonu. (John Bunyan)

    • 1436 postova
    15. април 2016. 17.13.38 CEST

    Sasvim je svejedno da li žmurite ili ne žmurite, jer - čuda se već događaju. 
    Mika Antić

     

    I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan. Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh. Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas. 
    Slaviša Pavlović

     

    Umreti - to nije ništa, ali biti zaboravljen -- to je najsvirepija odmazda smrti nad životom. 
    Jovan Dučić

     

    Ako ljudi ispolje suviše hrabrosti na ovom svetu, društvo ih mora gušiti da bi ih slomilo – i tako ih, naravno, ubija. Društvo slama svakoga, ali posle toga mnogi postaju jaki baš na onim slomljenim mestima. A one koje ne može da slomi, njih ubija. Društvo podjednako ubija i dobre, i plemenite, i hrabre. Ako ne spadate... među njih, možete biti sigurni da će i vas ubiti, samo bez neke naročite žurbe.
    Hemingvej

     

    Naše mržnje škode nama, više nego našem protivniku. Govorite rđavo o nekom čoveku pola sata - i vi ste posle toga nesrećni i otrovni; a govorite pola sata o njemu dobro, pa čak i kad to ne zaslužuje, i bićete mirni i blaženi, čak i ponosni na lepotu svojih osećanja, ili bar na lepotu svojih reči. 
    Jovan Dučić

     

    U ljubavi iskustvo ništa ne znači. U stvari, kad skupimo toliko iskustva da bismo mogli da budemo savršeni ljubavnici, tada smo već previše stari da bismo se mogli njime koristiti. 
    Alfred Hičkok

     

    Nikada se nemojte prestati osmehivati, čak i kad ste tužni, jer se neko može zaljubiti u vaš osmeh. 
    Gabriel Garsia Markes

     

    Kada bi na zemlji sve bilo razumno, ništa se ne bi dogodilo. 
    Dostojevski

     

    Ljubav je dokaz inteligencije, jer čovek bez ideja i prostak bez vaspitanja, ne mogu biti zaljubljeni, pošto je ljubav najveća mudrost i najfinija duševnost. 
    Jovan Dučić

     

    Čovek ne može da bira vreme u kojem će se roditi i živeti;od njega ne zavisi ni od kojih roditelja, ni od kog naroda će se roditi, ali od njega zavisi kako će on postupati u datom vremenu: da li kao čovek ili kao nečovek, bez obzira na to u kom narodu i od kojih roditelja. 
    Patrijarh Pavle

     


    Poslednja izmena: 15. април 2016. 17.59.56 CEST"
    • 1436 postova
    15. април 2016. 17.20.18 CEST
    • Ako razbojnik ubije i opljačka bogatog trgovca, on čini greh, ali ubistva i pljačke ne bi bilo da trgovac nije podlegao smrtnom grehu srebroljublja. Greh privlači greh.
      Svetislav Basara


      Držite se podalje od ljudi koji žele omalovažiti vaše ambicije. Sitne duše to rade svo vreme, a samo zaista veliki ljudi ulivaju vam osećaj da i vi možete postati veliki.
      Mark Tven


      Važno je sačuvati ono dobro u sebi i imati poverenja u sebe. Samo tako čovek može gledati napred, biti zdrav, koristiti Bogu, sebi i drugima.
      Otac Tadej


      Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepše savete i pouke.
      Ivo Andrić


      Dolazim do zaključka da se u prirodnim zakonima svemira nalazi jedan duh - koji je od ljudskog bića mnogo nadmoćniji i prema kome se moramo dosta bedno osećati kada se uzme u obzir naša snaga.
      Albert Ajnštajn


      Nada je kao Sunce. Kao vatra. Uništava mrak. Podgreva i ozaruje. Nadajte se, jer kao što virusi ne prežive u ključaloj vodi koja stoji iznad vatre, tako će i ono loše nestati jer je oterano istinskom nadom.
      Slaviša Pavlović


      Naše mržnje škode nama, više nego našem protivniku. Govorite rđavo o nekom čoveku pola sata - i vi ste posle toga nesrećni i otrovni; a govorite pola sata o njemu dobro, pa čak i kad to ne zaslužuje, i bićete mirni i blaženi, čak i ponosni na lepotu svojih osećanja, ili bar na lepotu svojih reči.
      Jovan Dučić


      Ako ima nekakve slave i zasluge da se pripiše mom imenu, to je ta počast srpskom narodu.
      Nikola Tesla


      Optimizam ili pesimizam jednog čoveka ne zavisi od njegove sitosti ili gladi, no od broja i kakvoće svetova koje on doseže svojom vizijom.
      Vladika Nikolaj


      Rat se sastoji u tome, da se ljudi, mada jedni druge ne poznaju, međusobno ubijaju na zapovest ljudi koji se vrlo dobro poznaju, a uzajamno se ne ubijaju.
      Albert Ajnštajn


      Kada sam imao 14 godina, otac mi je bio tolika neznalica da sam jedva podnosio tog starca u svojoj blizini. Kad sam napunio 21, ostao sam zapanjen koliko starac može naučiti za sedam godina.
      Mark Tven


      Lako je naučiti životinju, lako je naučiti prostaka, ali teško je naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima
      Nikolaj Velimirović


      Nije mi žao što su ukrali moje ideje, već što nisu imali svoje
      Nikola Tesla


      I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan. Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh. Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.
      Slaviša Pavlović


      Govor treba da bude poput ženske suknje: dovoljno dugačak da bi pokrio temu, a dovoljno kratak da bi bilo zanimljivo.
      Vinston Čerčil


      I đavo može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
      Vilijam Šekspir


      Čitav tim inženjera je napravio Titanik, a Nojevu barku samo jedan verujuci amater.
      Nepoznat autor


      Ako moram da padnem, potrudiću se da padnem na odskočnu dasku.
      Slaviša Pavlović


     


    Poslednja izmena: 15. април 2016. 17.59.51 CEST"
    • 1436 postova
    15. април 2016. 17.39.55 CEST

    "Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može." (Jovan Dučić)
    "Nije sramota i nije šteta ne znati, ali i sramota je i šteta je pretvarati se da znaš ono što ne znaš." (Lav Nikolajevič Tolstoj)
    "Ljudi se dele na dve vrste: jedni prvo misle, a zatim govore i rade, drugi prvo govore i rade, a tek onda misle." (Lav Nikolajevič Tolstoj)
    "Ne voliš da budeš na smetnji, ne voliš da te neko krivo pogleda, ne voliš da ti iko ružnu reč kaže. Kako onda misliš da živiš?" (Meša Selimović)
    "Kad čovek sedi jedan sat sa lepom devojkom, to vam se čini kao jedan minut. Ali neka sedi jedan minut na vrućoj peći - to je duže od jednog sata. To je relativnost" (Albert Ajnštajn)
    "Najbolja stvar na ovome svetu koja može čoveku da se dogodi jeste da se rodi srećan." (Mark Tven)
    "Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide." (Dušan Radović)
    "Čudno je, koliko je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje." (Ivo Andrić)
    "Nema lepše nade od one što je nikla iz tuge i nema lepših snova od onih što ih rađa bol." (Ivan Cankar)
    "Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi." (Dušan Radović)
    "Kao što njiva, mada plodna, ne može rađati bez obrade, tako ni čovek ne može stvarati bez učenja" (Ciceron)
    "Glup čovjek ima prednost nad pametnim zato što je zadovoljan samim sobom." (Napoleon Bonaparta)
    "Biti u isto vreme i veoma smeo i veoma oprezan, umetnost je uspeha." (Napoleon Bonaparta)
    "Znanje ima granica, dok neznanje ih nema." (Branislav Nušić)
    "Nema većeg mraka od neznanja. (Viljem Šekspir)
    "Lukavstvo je oružje prostaka, pamet je oružje kulturnog čoveka." (Heraklit)
    "Nije važno što ne činimo dobro, važno je da ne činimo zlo." (Meša Selimović)
    "Nije teško biti dobar, teško je biti pravedan." (Viktor Igo)
    "Ako svako uradi onoliko koliko je sposoban, neće narod propasti." (Vuk Karadžić)
    "Rana koja se krije, sporo i teško zaceljuje." (Ivo Andrić)
    "Cijelog života se liječimo od nesretnog djetinjstva." (Ivo Andrić)
    "Ima li tragičnijeg čoveka od onog ko je najzad dobio sve što je želeo?" (Momo Kapor)
    "Budimo zahvalni budalama. Da ih nije bilo, mi ostali ne bismo uspeli." (Mark Tven)
    "Svi ljudi imaju iste mane, ali nemaju iste vrline." (Jovan Dučić)

     


    Poslednja izmena: 15. април 2016. 17.59.48 CEST"
    • 1436 postova
    19. април 2016. 22.10.46 CEST
    • "Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može." (Jovan Dučić)
      "Nije sramota i nije šteta ne znati, ali i sramota je i šteta je pretvarati se da znaš ono što ne znaš." (Lav Nikolajevič Tolstoj)
      "Ljudi se dele na dve vrste: jedni prvo misle, a zatim govore i rade, drugi prvo govore i rade, a tek onda misle." (Lav Nikolajevič Tolstoj)
      "Ne voliš da budeš na smetnji, ne voliš da te neko krivo pogleda, ne voliš da ti iko ružnu reč kaže. Kako onda misliš da živiš?" (Meša Selimović)
      "Kad čovek sedi jedan sat sa lepom devojkom, to vam se čini kao jedan minut. Ali neka sedi jedan minut na vrućoj peći - to je duže od jednog sata. To je relativnost" (Albert Ajnštajn)
      "Najbolja stvar na ovome svetu koja može čoveku da se dogodi jeste da se rodi srećan." (Mark Tven)
      "Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide." (Dušan Radović)
      "Čudno je, koliko je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje." (Ivo Andrić)
      "Nema lepše nade od one što je nikla iz tuge i nema lepših snova od onih što ih rađa bol." (Ivan Cankar)
      "Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi." (Dušan Radović)
      "Kao što njiva, mada plodna, ne može rađati bez obrade, tako ni čovek ne može stvarati bez učenja" (Ciceron)
      "Glup čovjek ima prednost nad pametnim zato što je zadovoljan samim sobom." (Napoleon Bonaparta)
      "Biti u isto vreme i veoma smeo i veoma oprezan, umetnost je uspeha." (Napoleon Bonaparta)
      "Znanje ima granica, dok neznanje ih nema." (Branislav Nušić)
      "Nema većeg mraka od neznanja. (Viljem Šekspir)
      "Lukavstvo je oružje prostaka, pamet je oružje kulturnog čoveka." (Heraklit)
      "Nije važno što ne činimo dobro, važno je da ne činimo zlo." (Meša Selimović)
      "Nije teško biti dobar, teško je biti pravedan." (Viktor Igo)
      "Ako svako uradi onoliko koliko je sposoban, neće narod propasti." (Vuk Karadžić)
      "Rana koja se krije, sporo i teško zaceljuje." (Ivo Andrić)
      "Cijelog života se liječimo od nesretnog djetinjstva." (Ivo Andrić)
      "Ima li tragičnijeg čoveka od onog ko je najzad dobio sve što je želeo?" (Momo Kapor)
      "Budimo zahvalni budalama. Da ih nije bilo, mi ostali ne bismo uspeli." (Mark Tven)
      "Svi ljudi imaju iste mane, ali nemaju iste vrline." (Jovan Dučić)

     

     

     


    Poslednja izmena: 19. април 2016. 22.11.42 CEST"
    • Moderator
    • 370 postova
    30. мај 2016. 20.07.53 CEST
    • Andrić 
    • Što ne boli to nije život, što ne prolazi to nije sreća. 
    • Andrić 
    • Nesreća je stooka i svevideća,a ipak slepa na najgori i najstrašniji način,jer vidi i ono čega nema. 
    • Andrić 
    • Mi bismo bili potpuno srećni,ili bar blizu sreće,kada bismo zaista imali sve ono što zavidljivici koji nas okružuju misle da imamo,i kad bismo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda. 
    • Alfons Kar 
    • Sreća se sastoji od izbegnutih nesreća. 
    • Azis Nensi 
    • Sreća u dvoje traje dok ne izbrojite do tri. 
    • Černiševski 
    • Lična sreća je nemoguća bez sreće drugih. 
    • D.Maksimović 
    • Sreća je lepa samo dok se čeka,dok od sebe nagoveštaj da. 
    • Dučić 
    • Nema nijedne velike sreće bez jedne velike obmane. 
    • Dučić 
    • Slava,to je jedina čovekova sreća koja nije spokojna,i koja je najskuplje plaćena. 
    • Gete 
    • Najveća sreća za misaonog čoveka jeste da je ispitao ono što se može ispitati,a da se mirno pokloni pred onim što se ne može ispitati. 
    • Golsvorti 
    • Niko nije zadovoljan svojom srećom,ni nezadovoljan svojim razumom. 
    • Gorki 
    • Nesreća je najčvršći cement za spajanje naravi koje su inače direktno suprotne. 
    • Kišon 
    • Ima dve vrste nesreća:nesreće koje se događaju nama i sreće koje snalaze druge. 
    • Kung Fu Ce 
    • Sreća dolazi sama,a nesreća u društvu. 
    • Lav Tolstoj 
    • Sve srećne porodice liče jedna na drugu,svaka nesrećna porodica nesrećna je na svoj način. 
    • Monteskje 
    • Srećni li su narodi koji imaju dosadnu istoriju. 
    • Mopasan 
    • Ko ne ceni sebe taj je nesrećan,a ko se precenjuje taj je glup. 
    • Seneka 
    • Postoji još jedan razlog da budeš srećan:došlo je proleće. 

     


    Poslednja izmena: 30. мај 2016. 20.24.12 CEST"
    • Moderator
    • 370 postova
    30. мај 2016. 20.10.27 CEST

    Aleksandar Makedonski 
    • Kad prestanem da budem muškarac,prestaću i da živim. 
    Ašar 
    • Muškarci su ljubomorni na svoje prethodnike,žene na svoje naslednice. 
    Bergman 
    • Čovek ima onoliko godina kako se oseća,a žena kako izgleda. 
    De Sika 
    • Muškarac se oženi jednom ženom da bi pobegao od mnogih drugih,a onda juri druge da bi zaboravio da se oženio jednom. 
    Fonda 
    • Džentlmen je muškarac koji štiti ženu –sve dok sa njom ne ostane nasamo. 
    Mikeš 
    • Muškarac koji je uspeo da do starosti ostane stvarno zaljubljen u svoju ženu, mora da je često bio na službenom putu. 
    Niče 
    • Pravi muškarac želi dvoje opasnost i igru.Zato želi ženu kao najopasniju igračku. 
    Pirandelo 
    • Za muškarca je otvorenost i iskrenost veština da ženi priznaju samo ono što ona već ionako zna. 
    Romi Šnajder 
    • Mnogi muškarci su kao neutroni,Gola masa bez naboja.


    Poslednja izmena: 30. мај 2016. 20.20.09 CEST"