Forumi » Poslovice, izreke, citati

    • 1436 postova
    26. јануар 2018. 14.03.21 CET

    Svaki model ljudskog ponašanja mora imati neku valjanost. Je li zlo nešto što čovek jeste? Ili nešto što čini? Moja je bol stalna i oštra i ne nadam se boljem svetu za ikoga. Dapače, svoju bol želim preneti drugima. Ne želim da je iko izbegne.
    Bret Easton Ellis

     

    Nema većeg bola nego sećati se sretnih dana u nevolji.
    Dante Alighieri

     

    Bol je deo ljudske sudbine…
    Frederic Forsyth

     

    Od novog jada, stara bol će proći.
    William Shakespeare

     

    Ja sam već do duše umoran, gazda, od bola koji čujem i osećam. I umoran od života na cesti, sam kao vrabac na kiši. I nikad ni prijatelja da mi kaže odakle dolazimo, kamo idemo ili zašto. Umoran od ljudi koji se ružno ponašaju jedan prema drugom. To mi je kao da imam smrvljeno staklo u glavi. Umoran od toga koliko sam puta hteo pomoći, a nisam mogao. Umoran od života u mraku. I skoro je sve to bol. I previše. Da sam mogao prekinuti to, prekinuo bih. Ali ne mogu.
    Stephen King

     

    Čudna je to bol. Umirati od čežnje za nečim što nikada nećeš doživeti.
    Alessandro Baricco

     

    Nikad, ni zbog kakvog razloga na svetu, čovek ne može poželeti povećanje bola. U bolu, čovek može poželeti samo jedno: da prestane. Ništa na svetu nije tako gadno kao fizička bol. Pred bolom nema junaka, nema junaka…
    George Orwell

     

    Sama po sebi bol nije uvek dovoljna. Ima slučajeva kada ljudsko biće može izdržati svaku bol, čak i na smrti. Ali za svakog postoji nešto nepodnošljivo - nešto o čemu se ne može čak ni misliti. Hrabrost i kukavičluk nisu tu u pitanju. Ako padaš s visine, nije nimalo kukavički uhvatiti se za konopac. Ako izranjaš iz duboke vode, nije kukavički napuniti pluća vazduhom. To je naprosto instinkt koji se ne može prekinuti.
    George Orwell

     

    Bol je isto tako neizbežna kao i smrt.
    Voltaire

     

    Bol mi kaže ja jesam i dok jesam jesi i ti.
    Ranko Marinković

     

    Mogu se poistiniti sa svim, samo ne s patnjama. Tu nisam kadar saosećati. To je suviše ružno, grozno i bolno. U saosećanju modernih ljudi prema patnjama drugih imam nešto neverojatno morbidno. Morali bismo saosećati s bojama, s lepotom i sa životnom radošću. Što manje govorimo o bedi, to je bolje.
    Oscar Wilde

     

    Nisi umro u meni kad mi je drugi dao radost, već kad mi je dao bol.
    Anna Swirszczynska

     

    Bol je mudra. Bol ne plače. Bol se javlja tek dugo nakon užasa pri pogledu na grob, užasa uz bolesnički krevet, bol je mudra i smirena.
    Anne Rice

     

    Život te je malo naučio, ako te nije naučio podnositi bol.
    Graf

    Nijedna sudbina nije dugotrajna: bol i strast uzajamno se menjaju, ali je strast kraća.
    Seneca

     

    Beda će nestati kad svaki čovek bude osećao tuđu nevolju kao svoju.