Forumi » Savez računovođa i revizora Srbije - saveti, iskustva, ...

Savez računovođa i revizora Srbije - ovlašćeni računovođa

    • 3 postova
    24. октобар 2019. 20.34.52 CEST

    Ekonomija, da li možete meni da prosledite skripte i testove za ovlašćenog računovođu na mejl andjela.antic24@gmail.com ? Hvala unapred.

    • 1 postova
    25. октобар 2019. 10.58.38 CEST

    Ekonomija, da li možete i meni da prosledite skripte i testove za ovlašćenog računovođu na mail irenadjuricmail@gmail.com? Od 2.6.-2.9. Unapred hvala!

    • Moderator
    • 139 postova
    25. октобар 2019. 12.57.35 CEST
    Andjela kaže:

    Ekonomija, da li možete meni da prosledite skripte i testove za ovlašćenog računovođu na mejl andjela.antic24@gmail.com ? Hvala unapred.

    Za koji predmet Vam je potrebno?

    • Moderator
    • 139 postova
    25. октобар 2019. 12.58.59 CEST
    Irena Đurić kaže:

    Ekonomija, da li možete i meni da prosledite skripte i testove za ovlašćenog računovođu na mail irenadjuricmail@gmail.com? Od 2.6.-2.9. Unapred hvala!

    Prosledjeno ono sto imam. Pozrav

    • 69 postova
    25. октобар 2019. 13.05.05 CEST

    Sva literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse


    Poslednja izmena: 25. октобар 2019. 13.05.23 CEST"
    • 3 postova
    26. октобар 2019. 22.55.55 CEST

    Ekonomija potrebno mi je za sve predmete za ovlašćenog računovođu.

    • 3 postova
    27. октобар 2019. 10.52.13 CET

    Pozdrav kolege, i meni je potrebna svaka pomoc oko ispita 2.6, najvise primeri zadataka sa resenjima da bih stekla sliku kako to izgleda posto mi je ovo prvi ispit :) Sve sto smatrate da moze da pomogne saljite na

    sandra.radicevic@gmail.com. Hvala vam unapred :D

    • 1 postova
    29. октобар 2019. 12.42.30 CET

    Pozdrav svima, ja tek prijavljujem prve ispite za racunovodju. Da li mozete da mi odgovorite da li knjige moraju da se kupuju? Posto ovde vidim da se i salju skripte na mail...pa ako je tako mogu li ja da zamolim za ispit 1.1? ili za bilo koji ispit za racunovodju jer ce mi svakako trebati. Unapred hvala

    • 1 postova
    29. октобар 2019. 20.03.29 CET

    Poštovani, ako neko može da mi prosledi primer testa za ispit 2.6. na mejl  milicas86@mts.rs. Unapred zahvalna

    • 4 postova
    30. октобар 2019. 10.11.17 CET

    Pozdrav svima,

     

    molim vas, da li neko moze da objasni razliku u zvanjima Racunovodja i Ovlasceni Racunovodja? Sta u praksi znaci ta razlika? 

    Takodje, da li neko ima informaciju koji ispiti Ekonomskog fakulteta, smer finansije i bankarstvo se priznaju za sticanje nekog od ova dva zvanja? 

    Hvala 

    • 69 postova
    30. октобар 2019. 13.32.59 CET
    Milica Milic kaže:

    Pozdrav svima,

     

    molim vas, da li neko moze da objasni razliku u zvanjima Racunovodja i Ovlasceni Racunovodja? Sta u praksi znaci ta razlika? 

    Takodje, da li neko ima informaciju koji ispiti Ekonomskog fakulteta, smer finansije i bankarstvo se priznaju za sticanje nekog od ova dva zvanja? 

    Hvala 

    Racunovodja = srednja skola

    Ovlasceni racunovodja = fakultet

    Oba su zvanja koja se dobijaju kod clanice IFAC-A, a jedan od uslova je adekvatna skolska sprema u zavisnosti od zeljenog zvanja.

     

    Ukoliko ste zavrsili fakultet polazete za Ovlascenog racunovodju i trebalo bi da Vam priznaju od 2.1 - 2.5

     

    • 4 postova
    30. октобар 2019. 13.57.12 CET

    Gorane, hvala vam puno! 

     

    Goran kaže:
    Milica Milic kaže:

    Pozdrav svima,

     

    molim vas, da li neko moze da objasni razliku u zvanjima Racunovodja i Ovlasceni Racunovodja? Sta u praksi znaci ta razlika? 

    Takodje, da li neko ima informaciju koji ispiti Ekonomskog fakulteta, smer finansije i bankarstvo se priznaju za sticanje nekog od ova dva zvanja? 

    Hvala 

    Racunovodja = srednja skola

    Ovlasceni racunovodja = fakultet

    Oba su zvanja koja se dobijaju kod clanice IFAC-A, a jedan od uslova je adekvatna skolska sprema u zavisnosti od zeljenog zvanja.

     

    Ukoliko ste zavrsili fakultet polazete za Ovlascenog racunovodju i trebalo bi da Vam priznaju od 2.1 - 2.5

     


    Poslednja izmena: 30. октобар 2019. 14.00.05 CET"
    • 2 postova
    30. октобар 2019. 19.37.59 CET

    Ekonomija, da li moze sve potrebno za 2.2 na sakicamini@gmail.com  

    • 69 postova
    31. октобар 2019. 23.52.20 CET
    Aleksandra kaže:

    Ekonomija, da li moze sve potrebno za 2.2 na sakicamini@gmail.com  

    Poslate skripte i testovi.

     

     

    • 2 postova
    02. новембар 2019. 23.03.05 CET
    Pozdrav.. Moze li mi neko poslati literaturu i testove za ispite 2.2 i 2.8..hvala unapred!
    • 1 postova
    04. новембар 2019. 15.42.30 CET

    Pozdrav kolege....laughing

    Možete li mi poslati leteraturu za ispit 2.9. Revizija i interna kontrola na mail marina.djordjevic.07@singimail.rs

    S obzirom da prvi put polažem ispit u Savezu, možete li mi dati bliže informacije o polaganju ispita?

    Hvala unapred... smile

    • 69 postova
    05. новембар 2019. 10.00.48 CET
    Marija kaže:
    Pozdrav.. Moze li mi neko poslati literaturu i testove za ispite 2.2 i 2.8..hvala unapred!

    Ne verujem da iko ima literaturu u elektronskoj formi.

    • 14 postova
    06. новембар 2019. 10.40.22 CET

    Zdravo svima! Da li moze mala pomoc vezana za 2.6 i 2.8 - kako izgledaju ispiti, sta ocekivati, koliko su bitne konsultacije,...? Bila bih zahvalna za materijale za ove ispite, ako moze neko da posalje na mpetrovic@teslawind.rs 

    Hvala unapred i srecno svima!

    • 2 postova
    06. новембар 2019. 10.47.05 CET
    Ako imate bilo sta(testove,odakle se sprema itd...) vezano za ispite 2.2 i 2.8 posaljite na mail maja.djordjevic86@hotmail.com, bila bih Vam veoma zahvalna..
    • 69 postova
    06. новембар 2019. 10.56.33 CET
    Marijana kaže:

    Zdravo svima! Da li moze mala pomoc vezana za 2.6 i 2.8 - kako izgledaju ispiti, sta ocekivati, koliko su bitne konsultacije,...? Bila bih zahvalna za materijale za ove ispite, ako moze neko da posalje na mpetrovic@teslawind.rs 

    Hvala unapred i srecno svima!

    Ispit 2.6 se sastoji od kombinacije teorije i zadataka, s tim sto veci deo ispitnih pitanja cine upravo zadaci.

    Ispit traje 2 sata, i na ispitu je dovoljeno imati digitron. U zadacima uvek stje neoporezivi iznosi, koeficijenti za preracun, i sl, tako da to ne mora napamet da se uci. Pogledati dobro iz racunovodstvenih praksi primere zadatakajer ce se to pasti na ispitu.

     

    Ispit 2.8 je ispit koji traje tri sata, za razliku od 2.6. Sastoji se, takodje, od teorije i zadataka. 

    Jako je bitno vezbati zadatke iz knjige i prelaziti pitanja na kraju lekcija.

     

    Sto se konsultacije tice, jesu korisne u smislu da profesor kaze na sta posebnu paznu obratiti, ali nisu obavezne. Bez njih sa dobrim ucenjem mozete poloziti bez problema.

     

    • 14 postova
    06. новембар 2019. 13.43.47 CET
    Goran kaže:
    Marijana kaže:

    Zdravo svima! Da li moze mala pomoc vezana za 2.6 i 2.8 - kako izgledaju ispiti, sta ocekivati, koliko su bitne konsultacije,...? Bila bih zahvalna za materijale za ove ispite, ako moze neko da posalje na mpetrovic@teslawind.rs 

    Hvala unapred i srecno svima!

    Ispit 2.6 se sastoji od kombinacije teorije i zadataka, s tim sto veci deo ispitnih pitanja cine upravo zadaci.

    Ispit traje 2 sata, i na ispitu je dovoljeno imati digitron. U zadacima uvek stje neoporezivi iznosi, koeficijenti za preracun, i sl, tako da to ne mora napamet da se uci. Pogledati dobro iz racunovodstvenih praksi primere zadatakajer ce se to pasti na ispitu.

     

    Ispit 2.8 je ispit koji traje tri sata, za razliku od 2.6. Sastoji se, takodje, od teorije i zadataka. 

    Jako je bitno vezbati zadatke iz knjige i prelaziti pitanja na kraju lekcija.

     

    Sto se konsultacije tice, jesu korisne u smislu da profesor kaze na sta posebnu paznu obratiti, ali nisu obavezne. Bez njih sa dobrim ucenjem mozete poloziti bez problema.

     

    Hvala, Gorane. Samo mala provera - pod knjigom za 2.8. mislis na ACCA-Finansijsko izvestavanje? Hvala :)

    • 69 postova
    06. новембар 2019. 21.24.17 CET
    Marijana kaže:
    Goran kaže:
    Marijana kaže:

    Zdravo svima! Da li moze mala pomoc vezana za 2.6 i 2.8 - kako izgledaju ispiti, sta ocekivati, koliko su bitne konsultacije,...? Bila bih zahvalna za materijale za ove ispite, ako moze neko da posalje na mpetrovic@teslawind.rs 

    Hvala unapred i srecno svima!

    Ispit 2.6 se sastoji od kombinacije teorije i zadataka, s tim sto veci deo ispitnih pitanja cine upravo zadaci.

    Ispit traje 2 sata, i na ispitu je dovoljeno imati digitron. U zadacima uvek stje neoporezivi iznosi, koeficijenti za preracun, i sl, tako da to ne mora napamet da se uci. Pogledati dobro iz racunovodstvenih praksi primere zadatakajer ce se to pasti na ispitu.

     

    Ispit 2.8 je ispit koji traje tri sata, za razliku od 2.6. Sastoji se, takodje, od teorije i zadataka. 

    Jako je bitno vezbati zadatke iz knjige i prelaziti pitanja na kraju lekcija.

     

    Sto se konsultacije tice, jesu korisne u smislu da profesor kaze na sta posebnu paznu obratiti, ali nisu obavezne. Bez njih sa dobrim ucenjem mozete poloziti bez problema.

     

    Hvala, Gorane. Samo mala provera - pod knjigom za 2.8. mislis na ACCA-Finansijsko izvestavanje? Hvala :)


    Tako je.
    • 9 postova
    07. новембар 2019. 12.21.22 CET

    Dobar dan svima. Ja prvi put polazem ispite 2.2, 26 i 2.8. Da li možete da mi pošaljete skripte i testove moooliiim vas.  cavors@gmail.com

    • 2 postova
    11. новембар 2019. 08.01.27 CET
    Postovani, koje ispite priznaju za ovlasc.racunovodju sa zavrsenim ekonomskim fakultetom ali smer marketing.
    • 2 postova
    11. новембар 2019. 08.03.07 CET
    Takodje molim ako neko ima testove za 2.2 da mi posalje na milenagrbovic75@gmail.com