Forumi » Savez računovođa i revizora Srbije - saveti, iskustva, ...

Savez računovođa i revizora Srbije - ovlašćeni računovođa

    • 2 postova
    21. мај 2019. 16.21.44 CEST

     @Ekonomija da li imate testove sa ispita 2.6.? ili bilo sta od materijala za taj ispit?

    Hvala unapred :)

    mail: slavicadobrasinovic@gmail.com

    • 14 postova
    24. мај 2019. 11.45.22 CEST
    Da li je neko bio na konsultacijama za 2.7? Meni je na stranici izbacivalo da jos nema rasporeda, a sad mi pokazuje kalendar da je konsultacija bila 18.05...
    • 4 postova
    30. мај 2019. 12.06.22 CEST
    Marijana kaže:
    Da li je neko bio na konsultacijama za 2.7? Meni je na stranici izbacivalo da jos nema rasporeda, a sad mi pokazuje kalendar da je konsultacija bila 18.05...

    Uvek ih trebate zvati i ostaviti kontakt kako bi evidentirali da zelite prisustvovati i kasnije poslati instrukcije.

     

    • 69 postova
    04. јул 2019. 13.45.12 CEST

    Sva literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse


    Poslednja izmena: 04. јул 2019. 13.45.32 CEST"
    • 6 postova
    27. јул 2019. 14.05.35 CEST
    Da li možete da mi pošaljete neki primer testa iz 2.6 I 2.9?
    Hvala!
    • 6 postova
    27. јул 2019. 14.06.19 CEST
    Moja e-mail adresa je olja.popovic17@gmail.com
    • 69 postova
    01. август 2019. 11.23.04 CEST
    Olivera kaže:
    Moja e-mail adresa je olja.popovic17@gmail.com

    Poslato !

    • 1 postova
    10. август 2019. 13.40.32 CEST

     Da li neko ima novije primere testova za ispite 2.7,2.8 i 2.9 za ovlašćenog računovođu? Moja e-mail adresa je nenadstrada@yahoo.com. Hvala unapred.


    Poslednja izmena: 10. август 2019. 14.04.49 CEST"
    • 1 postova
    17. август 2019. 13.45.17 CEST

    Drage kolege,

     Da li neko ima novije primere testova za ispite 2.7,2.8 i 2.9 za ovlašćenog računovođu? Moja e-mail adresa je darijasimic998@gmail.com.

    Hvala unapred.

    • 1 postova
    27. август 2019. 15.18.50 CEST

    @Ekonomija da li možda imate testove za:

    1.7 Управљање кадровима и системима
    1.8 Састављање финансијских извештаја
    1.9 Планирање, контрола и менаџмент перформанси

    Ako imate, molim Vas da mi prosledite na mail office@rcf.co.rs

    Hvala.

    • 4 postova
    30. август 2019. 11.01.57 CEST
    Dražena T kaže:

    @Ekonomija da li možda imate testove za:

    1.7 Управљање кадровима и системима
    1.8 Састављање финансијских извештаја
    1.9 Планирање, контрола и менаџмент перформанси

    Ako imate, molim Vas da mi prosledite na mail office@rcf.co.rs

    Hvala.

    Na zalost, zaista nemam bas nista od testova.

    • 4 postova
    30. август 2019. 11.03.07 CEST
    Darija kaže:

    Drage kolege,

     Da li neko ima novije primere testova za ispite 2.7,2.8 i 2.9 za ovlašćenog računovođu? Moja e-mail adresa je darijasimic998@gmail.com.

    Hvala unapred.

    U proslom roku za 2.7 bili su zadaci IX, XXII, XIII, XIV iz skripte.

    Pozdrav

    • 69 postova
    02. септембар 2019. 10.13.00 CEST

    Poštovane kolege,

     

    Ovih dana se uveliko priča o novom Zakonu o računovodstvu i nailazimo na niz dezinformacija koje kruže i prenose se munjevitom brzinom.

     

    Ovim putem želim da naglasim na pojedine delove koji se nalaze u nacrtu Zakona, a čije usvajanje nas tek očekuje.

     

    Novi Zakon o računovodstvu će stupiti na snagu 01.01.2020. godine, a neke odredbe će se primenjivati i ranije. Finansijski izveštaji za 2019. godinu biće sastavljani po VAŽEĆEM Zakonu o računovodstvu.

    Nacrt Zakona unosi brojne novine. Novina je to što se uvodi i razvrstavanje grupa pravnik lica. Grupe pravnih lica koje se sastoje od matičnog pravnog lica i zavisnih pravnih lica koje podležu konsolidaciji, ravrstavaju se na male, srednje i velike grupe (ne postoje mikro grupe).

    Kada je reč o Kontnom okviru, glavna razlika je što druga pravna lica neće primenjivati poseban kontni okvir, već isto kao i za privredna društva.

    Novina je uvođenje Registra pružaoca računovodstvenih usluga. Pravno lice, odnosno preduzetnik svojim opštim aktom uređuje školsku spremu, radon iskustvo i ostale uslove za lice koje je odgovorno za vođenje poslovnih knjiga i sastavljanje finansijskih izveštaja. To je slično kao i sada i primenjivaće ga sva pravna lica i preduzetnici koji sami sastavljanju FI, jer imaju svoju službu računovodstva. Nacrtom se predviđa da pravno lice, odnosno preduzetnik vođenje poslovnih knjiga može poveriti ugovorom drugom pravnom licu ili preduzetniku koji je upisan u Registar pružaoca knjigovodstvenih usluga.

    Pravno lice ili predzetnik čija je pretežna delatnosti pružanje računvodstvenih usluga internim aktom određuje lice odgovorno za vođenje poslovnih knjiga i sastavljanje FI za svog klijenta. Lice ne sme biti pravosnažno osuđeno za krivična dela protiv prava po osnovu rada, privrede, imovine, pravosuđa, rpanja novca, terorizma, finansiranja terorizma, pravnog saobraćaja i službene dužnosti.

     

    Registar pružaoca računovodstvenih usluge vodi APR.

    U Registar može biti upisano pravno lice koje ima dozvolu za pružanje računovodstvenih usluga, izdatu u skladu sa Zakonom. Dozvolu izdaje APR pod uslovom da

    -ima registrovanu pretežnu delatnost za pružanje računvoodstvenih usluga

    -osnivač, vlasnik, kao i član upravljanja pravnog lica nije pravosnažno osuđeno za krivična dela protiv prava po osnovu rada, privrede, imovine, pravosuđa, rpanja novca, terorizma, finansiranja terorizma, pravnog saobraćaja i službene dužnosti

    -ima u radnom odnosu sa punim radnim vremenom namanje jednog zaposlenog SA PROFESIONALNIM ZVANJEM IZ OBLASTI RAČUNOVODSTVA i revizije koje se stečeno kod PROFESIONALNE ORGANIZACIJE ČLANICE MEĐUNARODNE FEDERACIJE RAČUNOVOĐA.

     

    Savez računovođa i revizora Srbije je profesionalna organizacija i punopravna članica Međunarodne federacije računovođa i pravni sledbenik Saveza RR Jugoslavije.

     

    Nacrt uvodi novinu da se finansijski izveštaji dostave APR-u najkasnije do 31.03. Što je značajna novina jer je rok skraćen sa 30.06. na 31.03.

     

    Pravna lica koja su obveznici revizije, dostavljaju svoje revizorske izveštaje agenciji najkasnije do 30.06., odnosni 31.07. za konsolidovane FI.


    Poslednja izmena: 02. септембар 2019. 10.20.28 CEST"
    • 1 postova
    12. септембар 2019. 14.22.27 CEST

    Dobar dan :)

    Potrebni su mi primeri testova za ispite: Priprema finansijskih izveštaja i I Finansijske informacije za menadžment.

    Da li neko može pomoći?

     

    • 2 postova
    26. септембар 2019. 14.13.52 CEST

    Da li bi ste mogli da mi pošaljete skripte i testove za ispit 2.6. za ovlašćenog revizora? Mejl ivan.minic87@gmail.com

    • 2 postova
    27. септембар 2019. 13.35.33 CEST

    @Ekonomija da li imate testove za 2.2 , 2.6 i 2.8. Ako imate molim vas posaljite mi na mil cavors@gmail.com. Hvala Vam

    • 2 postova
    27. септембар 2019. 13.38.27 CEST
    Ekonomija kaže:
    Olivera kaže:
    Zdravo svima! Da li neko ima informaciju šta se najčešće traži na ispitu, koliko se sprema ili ranije testove 2.2? Najlepše hvala! olja. popovic17@gmail.com

    Poslacu ti testove i ako nemas vremena da prelazis celu knjigu, predji samo testove jer su tipski, samo promene brojeve i vrlo lako prolazis ispit. 

     

    Molim Vas i meni na cavors@gmail.com  HVAALAA 

     


    Poslednja izmena: 27. септембар 2019. 13.39.03 CEST"
    • 8 postova
    28. септембар 2019. 15.27.10 CEST

    Dobar dan svima, da li biste mogli da mi posaljete skripte i testove za 2.6 i 2.7  na radojevicm81@yahoo.com 

    Hvala

     

    Poslato na mail koji ste ostavili.


    Poslednja izmena: 07. октобар 2019. 13.59.44 CEST"
    • 2 postova
    28. септембар 2019. 16.36.26 CEST
    Pozdrav,da li neko ima skripte ili primere zadataka za polaganje ispita 2.1
    • 2 postova
    28. септембар 2019. 16.43.42 CEST
    Ako mozete da mi posaljte na mail:bobicjovana@yahoo.com
    hvala unapred
    • Moderator
    • 139 postova
    07. октобар 2019. 14.01.09 CEST
    Jovana kaže:
    Ako mozete da mi posaljte na mail:bobicjovana@yahoo.com hvala unapred

    Poslato na mail koji ste ostavili.

    • Moderator
    • 139 postova
    07. октобар 2019. 14.01.26 CEST
    Poslato na mail koji ste ostavili.
    Marija kaže:

    Dobar dan svima, da li biste mogli da mi posaljete skripte i testove za 2.6 i 2.7  na radojevicm81@yahoo.com 

    Hvala

     

    Poslato na mail koji ste ostavili.

     

    • 1 postova
    08. октобар 2019. 19.02.21 CEST

    Zdravo svima, 

    jel mi mozete poslati skripte i testove za ispite 2.2 i 2.7 na mail: mjanjic86@yahoo.com

    • Moderator
    • 139 postova
    09. октобар 2019. 12.19.02 CEST
    Milijana kaže:

    Zdravo svima, 

    jel mi mozete poslati skripte i testove za ispite 2.2 i 2.7 na mail: mjanjic86@yahoo.com

    Poslato na mail koji ste naveli.

     

    Spremajte ispit koristeci ove testove i skripte uz resenja iz knjige.

     

    Srecno!

    • 8 postova
    09. октобар 2019. 14.40.26 CEST

    Pozdrav, hvala puno za literature koju ste poslali. Da li imete literature za 2.2. I 2.6 na radojevicm81@yahoo.com Hvala