Forumi » Ljubav

Predasude - zamke u koje upadamo

    • Moderator
    • 370 postova
    21. фебруар 2016. 23.25.14 CET

    Prva stavka kod predrasude je kada shvatiš da to jeste predrasuda, onda se sve menja, predrasuda postaje samo jedna od mogućih opcija, ako je jedna od mogućih, mora postojati i druga, jel? Ukoliko za neku stvar, osobu, misao, film imate samo jedan pogled koji ne biste promenili makar život bio u pitanju, onda ste ka dobrom putu da zakoračate u tu "zamku". Najbolji način da se oslobodite predrasuda je da dobro porazmislite o svim stvarima, da uvek pronadjete dve ili tri stvari koje bi bile odgovarajuće vama, drugom. Objektivitet dovodi do slobode, subjektivizam je pun predrasuda koji se večito puni.

    Oslobodite um i mislite široko i duboko....

    Da ciriram Tolstoja!
    "Ne može se odagnati, loša misao kad ti dodje u glavu, ali može da se zna da je ta misao loša. A kad znaš da je loša onda možeš da joj se odupreš.
    Došla mi je misao u glavu da taj i taj čovek nije dobar. Ja nisam mogao da to ne pomislim, ali ako znam da je ta misao loša, mogu bar da se setim, da je osudjivanje ljudi loše, da sam i ja sam loš, a kad se toga setio mogu da se uzdržim od osudjivanja čak i u misima."

     


    Poslednja izmena: 14. мај 2016. 22.38.17 CEST"