Sport » Diskusije

US Open: Novak lako do trećeg kola

• Član
    28. август 2014.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena pobedom nad Pol-Anrijem Matjeom iz Francuske sa 6:1, 6:3, 6:0.

Đoković je sjajno počeo meč odmah je napravio brejk, a zatim ga potvrdio bez izgubljenog poena. Matje je dva puta poklanjao brejk loptu Đokoviću u trećem gemu pravljenjem duplih servis grešaka, ali je uspevao da se odbrani. Nastavio je sa lošim servisom Francuz, Novak opet došao do brejk šanse, ali svojom greškom ne uspeva da prelomi, pa je rezultat 2:1. Imao je malih problema na svoj servis, ipak osvaja i taj gem, a posle toga dolazi i do novog brejka za 4:1. Matje nastavlja sa lošim servisom. Đoković ništa nije prepuštao slučaju ni u nastavku i osvaja prvi set sa 6:1.

Drugi set počeo je na isti način kao prvi, brejkom srpskog tenisera. Seriju Đokovića od pet uzastopnih osvojenih gemova Francuz konačno prekida. Dva asa i greške protivnika bila su dovoljna da srpski teniser povede sa 2:1. Forhend vineri i nove greške Francuza donele se Đokoviću brejk lopte, Matje ipak ne prepušta gem, koji je najduži u dosadašnjem toku meča, 2:2. To mu je donelo samopouzdanje pa prvi put na meču stiže do brejk lopte.

Dugo se branio u narednom poenu, ali je lopta posle jednog udarca udarila u vrh mreže i završila u autu. Lep poen Matjea posle izlaska na mrežu i voleja u suprotnu stranu Đokovića, ali srpski teniser as udarcem vraća vođstvo, 3:2. Dva vezana gema osvojio je Đoković, Matje uspeva da ostane u meču, a taj gem obeležio je sjajan poen. Loptica je udarila u mrežu, Matje je stigao, Đoković je vraća, pre nego što je udarila u pod, a Francuz sjajnom dijagonalom pogađa liniju. Siguran servis gem srspkog tenisera koji void sa 2:0 u setovima.

Đoković je furiozno počeo treći set, protivnik je bio gotovo bez ikakve šanse, neizvesno je bilo samo u prvom gemu. Srpski teniser nije mu dopustio nijedan gem, pa je brzo došao u priliku da servira za pobedu. Poslednji gem odigrao je bez izgubljenog poena i plasirao se u treće kolo.