Forumi » Strani filmovi

Zanimljivi detalji u popularnim filmovima i serijama

    • 43 postova
    13. мај 2016. 12.31.14 CEST

    R2D2 i C-3PO, originalni droidi iz "Zvezdanih ratova", mogu se videti na egipatskim hijeroglifima napisanim na zidovima hrama.

     

     

    U celoj seriji svi likovi imaju 4 prsta, osim Isusa i Boga koji imaju 5.

     

     

    Stenli Kjubrik postavio je broj "2001" na donjoj polici u sceni, što je referenca na njegov film "2001: Odiseja u svemiru".

     

     

    Ako pažljivo gledate crtani primetićete da tigar koji pripada Jasmin u jednoj sceni ima uši Mikija Mausa.

     

     

    Kafa marke "Starbucks" pojavljuje se u više scena u filmu.

     

     

    Na početku serije, Volter skine pantalone da bi kuvao sa Džesijem. Pred kraj serije vraća se u pustinju i pantalone su još tamo, mogu se videti u donjem levom uglu ekrana.

     

     

    Puno ime Hana je "Han Seoul - Oh", koje zvuči kao lik iz "Zvezdanih ratova", Han Solo.

     

     

    Većina registarskih tablica u "Matriksu" odnosi se na Bibliju, pa tako se i Morfeusove tablice "DA203" poklapaju sa biblijskim stihovima Danijela 2:03: "Imao sam san koji me muči i želim da znam šta to znači".

     

     

    R2D2 se takođe pojavljuje u ovom filmu.

     

     

    Ovaj film je radio Volt Dizni studio, što je verovatno razlog zašto se vidi Miki Maus u pozadini.

     

     

    U jednoj sceni može se videti glava Erika Kartmena, lika iz serije "Južni park".