Forumi » Zanimljivosti

Bez ljutnje: Ovo je 5 tipova ljudi na društvenim mrežama

    • Moderator
    • 592 postova
    21. мај 2016. 10.15.39 CEST

     

    Bez ljutnje: Ovo je 5 tipova ljudi na društvenim mrežama

     

     

    Preko 7 milijardi ljudi živi na Zemlji, a skoro polovina njih je na internetu. Samo među Amerikancima statistike govore da 65% odraslih koristi društvene mreže. To znači da otprilike dve trećine odraslih u SAD provodi gotovo dva sata svakog dana objavljivajući postove, lajkuje, tvituje, šeruje, komentariše…

     

    Za vas je bitno, šta svojim postom želite da postignete na društvenim mrežama. To nekada možda i nisu lavine komentara i lajkova, prosto želite “nisko-energetski” post. Budite svesni toga kome se obraćate, što je rečenica milion puta izgovorena, ali i dalje veoma bitna i često na nju ne obraćamo pažnju, bez obzira da li je u pitanju lični profil ili biznis stranica.

     

    Da biste se lakše fokusirali, ovo je 5 vrsta ličnosti koje društvene mreže prepoznaju:

     

    “Znam više nego ti” tip – Ovi ljudi dele poruke koje “vrište”. One dolaze u različitim oblicima i sa raznovrsnim sadržajem. Ako ste se prepoznali, budite pažljivi da vaša aktivnost ne postane arogancija i da se ne izolujete od ljudi koji zaista mogu da vam pomognu da napredujete.

     

     

    “Ja sam u toaletu” tip – To su oni koji vas bombarduju svake sekunde informacijama iz svog sveta, a mnoge ni ne želite da znate. Oni takođe mogu da obuhvataju širok spektar značenja i poruka, ali jedna je uvek ista: “Ja sam važniji i vredniji od drugih, ako više ljudi proverava šta ja radim”. Ako spadate u ovu grupu, razmislite da li želite da vaš život toliko zavisi od pažnje drugih ljudi.

     

    “Ja sam u poslu sve vreme” tip – Ekipa koja se fokusira na proizvode, usluge i brendiranje sve vreme. Naravno da su društvene mreže mesto za, ali ako želite da su ljudi uzbuđeni zbog vašeg posla, oni moraju sa vama biti povezani.

     

     

    “Selfi tip” – Svake sekunde novi selfi, eksperimentisanje sa uglovima, filterima, različitim trikovima. Ako ste jedan od ovih selfi kraljeva ili kraljica, napravite malo pauzu. Vaš izgled je samo jedna od stvari koju želimo da znamo.

     

     

    “Glasni hejteri” tip – Ovi uznemireni pojedinci žele da svi oko njih znaju koliko su uznemireni. Često poruke znaju da budu neučtive i neukusne. Naravno da imate pravo da budete neraspoloženi, ali malo veštine u komunikaciji nikome nije na odmet. I zašto uopšte trošiti vreme na to.

     

     

    Izvor:huffingtonpost


    Poslednja izmena: 21. мај 2016. 10.16.28 CEST"