Forumi » Strana muzika

    • Moderator
    • 370 postova
    05. октобар 2016. 22.50.20 CEST

    PINK

    Američka pevačIca, tekstopisac i glumica koji je postala popularna početkom 2000. godine nakon objavljivanja albuma Can not Take Me Home.

    Ona je izdala svoj prvi singl «There You Go», koji je ušao njen album, snimljen u stilu r'n'b - Can not Take Me Home. Album je objavljen 2000. godine na LaFace Records etiketi i vrlo uspešan. Njen sledeći album Missundaztood snimljen u pop-rok stilu, drugačiji od prethodnog albuma zvuka. CD je objavljena 2001. godine i takođe uspešan širom sveta.

    Pink je objavila svoj treći album, Try This, u novembru 2003. godine, koji, iako je imao malo komercijalni uspeh od prethodnog, prodat u preko 3 miliona primeraka, a za singl sa albuma "Trouble» dobila je Gremi nagradu u kategoriji "najbolja ženska Rock pesma ". Njen 4. album I'm Not Dead je objavljen 2006. godine. Posle albuma objavila je nekoliko singlova, što je donelo hitove - «Stupid Girls», «U + Ur Hand» и «Who Knew». Njen peti album Funhouse objavljen krajem oktobra 2008. godine, a nakon njega pušten singl «So What». Druge pesme takođe su hitovi na "top dvadeset» - «Sober», «Please Do not Leave Me» i «Glitter in the Air».

    Pink - Najbolji pop umetnik od 2000. do 2010. godine, ocenio "End Hit Parade Dekade» Billboard US Magazine. Ona je takođe bila na 10. mestu u "top dvadeset" u SAD charts «Billboard Hot 100", osvojio je tri Gremi nagrade, osvojivši pet MTV Video Music Awards i dve nagrade Brit Awards.

    «Billboard Top 40 Money Makers» muziku u izveštaju za 2009. godinu je napisao da je Pink šesta na listi plaćenih izvođača u 2009. godini, pri čemu je prihod za godinu u muzičkoj industriji za 36 miliona dolara.

    «People’s Chart» obavešteni putem radio-stanice BBC Radia 1 da je PINK - 11 u rangiranju na britanskom radiju između 2000. i 2010. godine, iza The Rolling Stones, Rod Stevart, U2 i Michael Jackson.

     


    Poslednja izmena: 05. октобар 2016. 22.51.12 CEST"