Forumi » Novogodišnja i Božićna dekoracija

Božićna ikebana

    • Moderator
    • 1581 postova
    18. октобар 2016. 15.14.56 CEST

    Za Božićnu ikebanu vam je potrebno:

    • sveća,
    • grančice jelke,
    • plastične epruvete za cveće (oko 10 komada) ili cvećarski sunđer,
    • makaze
    • 3-4 loptice za ping pong,
    • komadi zlatne folije (može od neke čokolade ili bombonjere),
    • crvena i zelena ukrasna traka,
    • nekoliko malih ukrasnih kugli za jelku,
    • nekoliko komada tanke žice,
    • parče karirane tkanine,
    • gumica za teglu,
    • nekoliko šišarki i
    • cveće po izboru.

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

     

    Ping pong loptice probušite, provucite tanku žicu i od nje napravite alku. Zatim ih umotajte u zlatnu foliju i obmotajte ukrasnom crvenom trakom. Ostavite jedan deo trakica da visi i malo ih uvite. Kroz alkicu koju ste napravili provucite još jednu tanku žicu, presavite je na pola i ostavite tako jer ćete kasnije pomoću nje ubadati kuglice u božićni aranžman. Možete dodati i malo zelene ukrasne trake na ovu žicu.

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

     

    Oko sveće poređajte plastične epruvete i učvrstite ih gumicom za tegle, kao se ne bi pomerale. U epruvete sipajte vode i zatim krenite sa postavljanjem grančica od jelke u njih. Po potrebi ih skratite ili oblikujte makazama.

     

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

     

    Kariranom tkaninom obuhvatite celokupnu božićnu dekoraciju, od dole prema gore i takođe učvrstite gumicom za tegle ili ukrasnom trakom. Počnite da zabadate loptice koje ste prethodno ukrasili. Nakon toga skratite i dodajte željeno cveće. Cveće je dodati potrebno dodati u epruvete pored grančica jelke, kako se ne bi osušilo.

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

     

    Kroz omču koja se nalazi na ukrasnoj kugli za jelku, provucite takođe tanku žicu, presavite je na pola, obmotajte zelenom trakom ili od nje napravite mašnicu. Šišarke takođe spojite pomoću tanke žice, hvatajući njene listove – četine i ostavite deo žice koji ćete udenuti u božićni dekorativni svećnjak. Zatim sve to uklopite u vaš aranžman i uživajte u jedinstvenom ručnom radu! 

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

     

     

    Još nekoliko sjajnih ideja za božićne dekorativne ikebane:

     

     

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.

    Božićne dekoracije sveća - uradi sam.


    Poslednja izmena: 18. октобар 2016. 15.17.52 CEST"