Forumi » Muzika ♫

Elektronska muzika

    • 1 postova
    15. мај 2020. 16.48.27 CEST

    Kada se spomene elektronska muzika mnogi imaju odbojan stav koji je proizišao iz nepoznavanja prave kvalitetne muzike ovog žanra koji ima gomilu podžanrova i konstantno evoluira i napreduje.
    Dobra elektronska muzika se ne pušta na tv*u i radijima tako da bi ste čuli kvalitetan zvuk treba neko da vas uputi jer i u priznatim i cenjenim žanrovima ima gomila smeća, a to pričam sa stanovišta
    muzičkog producenta koji se bavi elektronskom muzikom preko 20 godina. Moje mišljenje je da je kvalitetna el muzika klasika današnjice i da nije dovoljno cenjena i da su sadašnji veliki kompozitori
    koji produciraju dobru el muziku treba da budu cenjeni kao Mozzart VivaldiHendl i slični. Pa realno, kako to da su postojali veliki kompozitorii pravili velika dela u starim vremenima a u sadašnjem vremenu ne postoje veliki
    kompozitori i ne stvaraju se velika dela. Čist apsurd. Mozzart je pisao note na papiru a ja ih pišem na ekranu, tj koristim MIDI sintisajzer. Biti kompozitor znači obavezno sviranje nekog instrumenta najpre
    sintisajzera.Ako ne kapirate kako to funkcioniše preko kompjutera, jednostavno imate digitron na stolu i digitron na ekranu, oba rade isto. Isto tako MIDI kontroler ili synth kontroliše sintisajzer koji
    imamo na ekranu, dakle na ekranu može biti neki Korgov ili Yamahin synth ili jedan od bezbroj synthova pravljenih za tu namenu. Synth na ekranu možemo kontrolisati i mišem ispisujući note ali je proces
    sporiji a talenat sluh je i dalje neophodan. Za 20 godina bavljenja muzikom stekao sam ogromno iskustvo u radu sa softverima i kombinacijom nekoliko softvera uz naravno dodatne VST pluginove dolazi
    se do perfekcije. Opet ponavljam bez talenta i sluha nema muzike plus težak rad zalaganje volja čelični živci višečasovni fokus i kreativnost. Za tih dvadeset godina izgubio sam preko 200 radova koji su bili
    u poodmakloj fazi komponovanja prilikom eksperimentisanja sa Linux sistemom, tada mi se sve srušilo ali nastavio sam dalje i počeo ispočetka (gubljenje podataka mi se i kasnije dešavalo ) i sada mogu
    reći da iza sebe imam preko 30 singlova i jedan album koji se mogu naći u svim online prodavnicama tipa beatport itunes juno ili spotify.Ujedno sa iskustvom su dolazile i veze pa sam uspeo osnovati dva muzička labela
    Precision i Musiclancer ali teško je naći artiste koji bi izdali za male neprofitabilne labele a ti isti artisti će izdati za nešto poznatije tj labele sa više izdanja, ali novac teško da će doći do njih jer su ugovori takvi da se ispod
    100$ zarade ne isplaćuje. Meni kao labelu je lakše i mogu nešto zaraditi, jer i moj limit je 100 $ ali sabiraju se sva izdanja na kojima imam 50% ili 100% ukoliko je u pitanju moje izdanje na mom labelu.

    Eto upoznao sam vas malo i sa time kako funkcioniše nezavisna muzička industrija i pokušao vam približiti elektronsku muziku kako bi razumeli da ima veliku vrednost i da je u pitanju muzika koju ipak prave ljudi
    a ne mašine.

    Želim vam predstaviti svoj rad jer nisam se do sada promovisao ovim putem.


    Ok, molio bih da poslušate moje radove i date mi vaše komentare i kritike (više mi znači kritika od nezainteresovanosti)

    Hvala vam unapred. Poslušajte molim vas, tu je par linkova ali možete kucati Sasha Elektroniker na youtube i poslušati više trackova. Ko bude zainteresovan shareovaću sva moja izdanja da downloaduje.

    http://www.volimo.net/music/28/sasha-elektroniker-classics-of-today/popout/1