VolimoNet
Ćufte u teriyaki sosu
Informacija o receptu
-
Posted By :
Dubravka Belogrlic
-
Objavljeno:
Feb 06, 2016
-
Pregleda :
2279
-
Likes :
novu
-
Kategorija :
GLAVNA JELA »
Jela od peradi
-
Opis:
Volim i često pravim jela , koja vode poreklo iz Azije. Kod kineskih jela na primer dopada mi se što oni jako brzo u woku spremaju sveže povrće , tako da je ukus mnogo bolji
Pregled
-
Scroll down for Recipe in English
Volim i često pravim jela , koja vode poreklo iz Azije. Kod kineskih jela na primer dopada mi se što oni jako brzo u woku spremaju sveže povrće , tako da je ukus mnogo bolji.
Ovoga puta sam napravila svoju kombinaciju sa pilećim mlevenim mesom i mojim najomiljenijim Japanskim sosom Teriyaki. Ja ovde takve sosove kupim gotove i naravno imam svoje specijalne brendove koje sam odabrala isprobajući pre toga mnoge. Za vas , koji ne dolazite lako do ovakvih gotovih sosova napisala sam i sastojke pa možete napraviti kod kuće.
Sastojci
Pileće kuglice
500 g pilećeg mlevenog mesa
2 Kašike prezli
1 Jaje
so i biber po ukusu
1 Kašika susama.
Priprema
Sipamo u činiju sve sastojke i iseckani zeleni luk, pa napravimo kuglice. U vrućem voku isprzimo , nekoliko minuta, okrećući sa svake strane. Uspemo susam, pa teriyaki sos.
Ja sam kao povrće koristila dugačku tanku kinesku boraniju, kojusam isekla na male komade i dinstala u ulju sa kašičicom belog luka.Posle nekoliko minuta dodala sam malo vode i poklopila.Oko 5 minuta buranija je gotova.
Služimo na pirinču ili testenini i pospemo sa amalo isečenog zelenog luka.
Teriyaki sos
1/4 šolje soja sosa
1 šolja vode
1/2 kašičice djumbira u prahu
1/4 kašičice belog luka u prahu
5 Kašika smedjeg šećera
1 do 2 Kašike meda
2 Kašike gustina
1/4 šolje vode
Priprema
Sos
Umešamo sve sastojke osim gustina. Zagrevamo .Umešamo gustin u vodi i uspemo u šerpu. Mešamo dok dobijemo gustinu koju želimo. Tako lako