Forumi » Mudre misli

Mudre misli velikana o ljubavi

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.48.04 CET

    Za ljubav se može reći isto što i za umetnost: onaj ko ume da voli samo ono što je veliko i beskrajno, siromašniji je od onoga koga i sitnica ushićuje. -- H.H.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.49.41 CET

    Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovog mesta, želeo bih da se vrati. -- M.S.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.51.35 CET

    Postoji samo jedna doista velika tragedija u životu žene. To je činjenica da je njena prošlost njen ljubavnik, a njena budućnost njen muž. -- O.V.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.54.32 CET

    "Došla si, i za tobom je stiglo sunce i zeleni je svod zlatan postao; i rogozi su usplamteli od smeha i cvetovi mirisni zatresli se ljubavlju.
    Algernon Charles Swinburne

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.55.15 CET

    Hteli su da govore ali nisu mogli,lica im behu bleda i bolna, ali na tim bledim licima sijala je zora obnovljene budućnosti, potpunog vaskrsenja u nov život. U nov život njih je uvela ljubav.
    Srce jednog nosilo je neiscrpne izvore života za srce drugoga...
    Dostojevski

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.56.32 CET

    Muškarci su veoma čudna stvorenja, umeju da se tuku, da viču, prijete, ali premiru od straha pred jednom ženom. Možda ne pred onom kojom su se oženili, ali uvek postoji neka koja ih plaši i potčinjava svojim hirovima i ćudima. Makar im to bila i rođena majka. -- P.K.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.57.48 CET

    Mi živimo u vremenu koje umire, a ovaj grad podrhtava od života. Mi smo se otrgli od svega, imamo još samo svoja srca. Bio sam na jednom predelu na Mesecu i vratio sam se, i tu si ti i život si ti. Ne pitaj ništa više. Ima više tajne u tvojoj kosi no u hiljadu pitanja. Tu pred nama je noć, nekoliko časova i jedna večnost, dok jutro ne zatutnji kraj prozora. Da se ljudi vole u tome je sve; čudo i najrazumljivija stvar što postoji, to sam osetio danas, kad se noć rastapala u cvetni žbun i vetar mirisao na jagode, a bez ljubavi je čovek samo mrtvac na odsustvu, ništa drugo nego nekoliko datuma i neko slučajno ime... - E.M.R.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 00.58.47 CET

    Volim miris tvoje kose - volim je dodirivati usnama i osećati je na licu. Utisnut ću poljubac tu gde zrak mesečeva je deli na dve strane pa uneti lice u bujne uvojke kao što bih pomirisao pregršt ljubičica.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 01.00.03 CET

    Ma koliko bila okorela nečija ćud,
    rastopiće se na vatri ljubavi.
    Ako se pak ne promeni, to znači
    da vatra nije bila dovoljno jaka.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 01.00.56 CET

    Niko ti ne može biti više stran od osobe koju si nekad voleo -- E.M.R.

    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 01.18.52 CET

    Niko ti ne može biti više stran od osobe koju si nekad voleo -- E.M.R.

     
    • 1436 postova
    02. новембар 2016. 01.21.00 CET

    Lepota žene se vidi u njenim očima, jer oči su vrata do njenog srca… mesta gde počiva ljubav.

    • 1436 postova
    04. јануар 2017. 21.45.41 CET

    Beležnica (Nikolas Sparks)
    “Ja sam kao i svaki drugi muškarac, čovek sa jednostavnim željama i razmišljanjem koji živi sasvim običan život. Niko mi nije posvetio neki spomenik i verujem da će moje ime biti zaboravljeno ubrzo nakon što napustim ovaj svet. Ali u ovom običnom životu uspeo sam da dobijem poštovanje i ljubav najlepše osobe koja je ikada živela na zemlji koju sam voleo svim srcem, a to mi je bilo dovoljno za ceo jedan život.“

    • 1436 postova
    04. јануар 2017. 21.46.45 CET

    Pod tuđim uticajem (Džejn Ostin)
    “Dala si ime mojoj duši. Na tren sam u agoniji, a na tren pun nade. Molim te reci mi da nisam zakasnio, i da su ova dragocena osećanja uzajamna. Nudim ti se opet, pružajući ti svoje srce sada još više nego pre kada si ga zamalo uništila, pre osam i po godina. I nemoj slučajno da kažeš da sam te zaboravio i da mi muškarci zaboravljamo lakše i pre od žena. Volim samo tebe. Tako je oduvek bilo. 

    • 1436 postova
    04. јануар 2017. 21.48.00 CET

    Veliki Getsbi (F. Skot Fitcdžerald)
    “Znao je da će nakon poljubca te devojke, odbiti da poljubi bilo koju drugu i da će se taj poljubac urezati večno u njegovu svest. Zato je zastao, samo na trenutak je udahnuo malo duže pre nego je spojio usne sa njenim. A onda ju je poljubio. Kada su njegove usne dotakle njene nalik latici nežna ustašca, spoj je bio kompletan i on joj se predao.”

    • 1436 postova
    04. јануар 2017. 21.48.47 CET

    Orkanski visovi (Emili Bronte)
    “Kada bi sve nestalo sa zemlje, a on bi jedini ostao na njoj, opet bi imala želju da postojim. Ali kada bi on nestao, ili kada nas više ne bi bilo… svet bi postao za mene stranac i to moćan, razoran.”

    • 1436 postova
    29. март 2017. 17.17.46 CEST

    Da biste voleli druge, prvo morate naučiti da volite SEBE !!!