Forumi » Tutorijali i uputstva

Saveti za idealan Instagram profil

    • 592 postova
    08. фебруар 2016. 20.16.15 CET

    Sendi Skopljak nam otkriva tajnu idealnog Instagram profila.

    Modni, fitnes, momenti sa putovanja i nezaobilazni selfiji objavljeni na pravi način, uzrokovali su da Sedni dobije čitavu armiju pratilaca na ovoj društvenoj mreži. Njih 783 hiljade da budemo precizniji.

     

    Ono što je očigledno, što se vidi na prvi pogled iz samog njenog profila su kvalitetne slike. Mislim da nisam nikada stavila mutnu sliku. Slikam se isključivo svojim iPhone-om, započinje svoju priču Sendi.

     

     

    Svi znamo da jednoličnost izaziva dosadu. Sendi, u skladu s tim, ističe važnost varijacije kada su u pitanju slike za Instagaram: Nikada ne stavljam slike sa istom temom jednu posle druge. Na taj način razbijam monotoniju i sam profil izgleda mnogo lepše i živopisnije.

    Druga stvar o kojoj treba da vodite računa je boja ili ton koji preovladava. Za mene je puno lepše videti Instagram sa svetlim bojama, jer mi daje neku pozitivnu vibraciju. Najrađe biram svetle nijanse za svoje slike na profilu.

     

     

     

    Razmišljali smo o idealnom broju objava dnevno. Neki put nam i zasmeta količina fotografija koju neki profil objavljuje u kratkom vremenskom periodu. Važno je biti aktivan, ali voditi računa. Obično postavim dve do tri slike na dan i to je, s jedne strane, dovoljno da se pojavim na ekranima pratilaca, ali da ne preteram. Lično mi smeta, kako previše, tako i premalo kontenta.

     

    Zapitali smo se i da li je sam Instagram dovoljan. Pokušavam da se predstavim putem više platformi odjednom jer, na taj način, dobijam dobru reklamu i prilazim različitim publikama. Početak je bio na Instagramu, pa me je to dovelo do bloga. Nakon toga dolazi Facebook, YouTube kanal, Twitter, Snapchat i tako dalje. Još uvek ne znam na kojoj platformi ćete me sledeći put videti :)

     

     

    Eto! Sada znate na koje stvari treba da obratite pažnju ukoliko želite da se ozbiljno bavite ovom društvenom mrežom.