Forumi » Savez računovođa i revizora Srbije - saveti, iskustva, ...

Savez računovođa i revizora Srbije - ovlašćeni računovođa

    • Moderator
    • 139 postova
    01. октобар 2018. 11.48.03 CEST

    Sve savete o tome kako steći zvanje ovlašćenog računovođe, sve dileme koje imate, iskustva, savete, možete ovde podeliti....

    Svako ko ima završen fakultet kao i tri godine radnog iskustva može steći zvanje ovlašćeni računovođa. Ispite možete početi sa polaganjem i pre navršenih tri godine radnog iskustva.

     

    Ispiti se održavaju dva puta godišnje: jun i decembar

    Ukupno ima devet ispita, s tim što možete biti oslobođeni nekih u zavisnosti od fakulteta koji ste završili.

     

     #SRRS, #Savez_Računovođa_i_revizora Srbije, #ovlasceni_racunovodja, #ispiti, #literatura, #literatura_za_ovlascenog_racunovodju


    Poslednja izmena: 03. октобар 2018. 19.57.48 CEST"
    • 1 postova
    01. октобар 2018. 15.12.36 CEST

    S obzirom da imam u planu pripremu ispita za decembarski rok, da li imate primere testova i eventualno savete kako lakse spremiti ispit?

     

    • Moderator
    • 139 postova
    03. октобар 2018. 12.09.59 CEST
    Neda kaže:

    S obzirom da imam u planu pripremu ispita za decembarski rok, da li imate primere testova i eventualno savete kako lakse spremiti ispit?

     

    Javite se sa konkretnim ispitom koji Vas zanima i poslaću Vam primere zadataka.

    • 2 postova
    03. октобар 2018. 19.56.15 CEST

    Moze li savet za polaganje 2.6 ispita?

     

    #ovlasceni_racunovodja, #2.6_ispit


    Poslednja izmena: 17. октобар 2018. 00.21.21 CEST"
    • Moderator
    • 139 postova
    03. октобар 2018. 20.00.25 CEST
    Mladen kaže:

    Moze li savet za polaganje 2.6 ispita?

    Ispit 2.6 spremate iz četiri dvobroja računovodstvenih praksi. pažljivo pratite primere date u praksama i na isti način primenjujete u rešavanju zadataka na ispitu. To je od izuzetne važnosti!

    Ono što je bitno znati je da nemorate učiti napamet neoporezive iznose, iste ćete dobiti u zadatku, s obzirom da se svake godine menjaju u februaru mesecu.

    Ako Vam je još nešto potrebno, slobodno pitajte.

    #racunovodstvena_praksa, #ispit_2.6


    Poslednja izmena: 17. октобар 2018. 00.22.40 CEST"
    • 69 postova
    09. октобар 2018. 14.46.37 CEST

    Sva literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse

     

    • Moderator
    • 139 postova
    09. јануар 2019. 10.13.38 CET

    Decembarski rok je prošao!

    Rezultati od 21.01-25.01.2019. godine

     

    Počnite pripremu na vreme za naredni !

    • 69 postova
    21. јануар 2019. 13.13.46 CET

    Sva literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse

     

    • 1 postova
    09. фебруар 2019. 09.11.38 CET
    Cao. Ja u Junu plabiram da polazem 1.1 i 1.3. Da li mogu da dobijem neki komentar na to kakvi su ispiti, na sta obratiti paznju. Kupicu knjige na SRRs. Da li mozda imate primerak testa od ranije. Hvala unapred i bicu vam zahvalan za bilo kakvu informaciju. Pozdrav
    • Moderator
    • 139 postova
    11. фебруар 2019. 21.42.38 CET

    1.1 i 1.3 ne mozete polagati u istom roku.

    Ja nemam iskustva sa prvim nivoom ispita - odnosno za racunovodju, niti ista od materijala, mozda neko od kolega moze vise da pomogne...

     

     

    • 14 postova
    26. фебруар 2019. 12.09.40 CET

    Cao svima! Ja sam oslobodjena ispita 2.1-2.5, a ostala 4 bi trebalo da polazem. Upravo mi je stigla literatura i sokirana sam koliko ima knjiga surprised Ako nekoga ne mrzi da mi napise kako se polazu preostali ispiti (2.6-2.9), bila bih veoma zahvalna. Takodje, svaka dodatna literatura, skripte i materijali su dobrodosli! Hvala svima i lep dan!laughing

    • 1 postova
    26. фебруар 2019. 22.20.12 CET
    • ispit 2.1

      Planiram da pocnem da polazem ispite za ovlascenog racunovodju u junu 2019.
      Kupila sam literaturu za ispitni predmet Pipremanje finansijskih izvestaja...
      S obzirom na to da radim u racunovodstvu jedne gradjevinske firme i da knjizim vec 6-7 godina, nadala sam se da cu citajuci ovu knjigu samo potvrditi neko svoje znanje.
      Medjutim...... i ono sto sam znala mislim da vise ne znam...
      Knjiga mi je toliko konfuzna, pogotovo zadaci...
      Po licnom misljenju zadaci su dati sa nedovoljno informcija, kao i sa zbunjujucom terminologijom....
      Obradovala sam se kada sam videla da postoji forum odnosno ovaj mail, da mogu bar nekog da pitam da li je do mene ili se i ostali osecaju zbunjeno.
      Za pocetak bih zamolila:


        1. da mi posaljete (ili da kupim) bar jedan test, da vidim kako uopste izgleda

        1. Da li mogu da se obratim za pojasnjenje nekih termina, da bih sebi u glavi mogla da razjasnim u kom pravcu razmislja autor knjige odnosno testova

      Hvala unapred

       

    • Moderator
    • 139 postova
    28. фебруар 2019. 11.24.19 CET
    Marijana kaže:

    Cao svima! Ja sam oslobodjena ispita 2.1-2.5, a ostala 4 bi trebalo da polazem. Upravo mi je stigla literatura i sokirana sam koliko ima knjiga surprised Ako nekoga ne mrzi da mi napise kako se polazu preostali ispiti (2.6-2.9), bila bih veoma zahvalna. Takodje, svaka dodatna literatura, skripte i materijali su dobrodosli! Hvala svima i lep dan!laughing

    Ćao Marijana!

    Što se tiče preostalih ispita, 2,6 su ti zadaci koje spremaš iz računovodstvenih praksi, 2,7 učiš iz knjige, tu su takođe samo zadaci, 2,8 je konbinacija teroije i zadataka, a 2,9 komplet iz knjige teorija.

    • Moderator
    • 139 postova
    28. фебруар 2019. 11.27.09 CET
    Sonja kaže:
    • ispit 2.1

      Planiram da pocnem da polazem ispite za ovlascenog racunovodju u junu 2019.
      Kupila sam literaturu za ispitni predmet Pipremanje finansijskih izvestaja...
      S obzirom na to da radim u racunovodstvu jedne gradjevinske firme i da knjizim vec 6-7 godina, nadala sam se da cu citajuci ovu knjigu samo potvrditi neko svoje znanje.
      Medjutim...... i ono sto sam znala mislim da vise ne znam...
      Knjiga mi je toliko konfuzna, pogotovo zadaci...
      Po licnom misljenju zadaci su dati sa nedovoljno informcija, kao i sa zbunjujucom terminologijom....
      Obradovala sam se kada sam videla da postoji forum odnosno ovaj mail, da mogu bar nekog da pitam da li je do mene ili se i ostali osecaju zbunjeno.
      Za pocetak bih zamolila:


        1. da mi posaljete (ili da kupim) bar jedan test, da vidim kako uopste izgleda

        1. Da li mogu da se obratim za pojasnjenje nekih termina, da bih sebi u glavi mogla da razjasnim u kom pravcu razmislja autor knjige odnosno testova

      Hvala unapred

       

    Da li ste podneli zahtev za priznavanje ispita Savezu? 

     

    U svakom slučaju, 2.1 se kombinacija teorije i zadataka. Na kraju svake lekcije imate pitanja, pređite ih polako i tako za svaku lekciju posebno. 

    Ostavite mail za slanje primera testa.

    • 14 postova
    26. март 2019. 12.10.07 CET

     @Ekonomija:

    Ispit 2.6 - da li imate neki primer testa? Takodje, malo sam zbunjena - dovoljne su samo Racunovodstvene prakse? posto kad vidim onaj prirucnik za PDv ne bude mi dobro sealed 

    Ispit 2.9 - iz koje knjige se zapravo sprema ispit? Ili sve ono sto su naveli? 

     

    Hvala :)

    • Moderator
    • 139 postova
    27. март 2019. 10.27.58 CET
    Marijana kaže:

     @Ekonomija:

    Ispit 2.6 - da li imate neki primer testa? Takodje, malo sam zbunjena - dovoljne su samo Racunovodstvene prakse? posto kad vidim onaj prirucnik za PDv ne bude mi dobro sealed 

    Ispit 2.9 - iz koje knjige se zapravo sprema ispit? Ili sve ono sto su naveli? 

     

    Hvala :)

    Ostavite mi mail da posaljem primer testa za 2.6.

     

    Za 2.6 su dovoljne racunovodstvene prakse, ali morate procitati i zbirku poreskih zakona i prirucnik pdv.

     

    Sto se tice ispita 2.9, on se sprema iz svih knjiga koje su naveli, ali najvise pitanja dobicete iz knjige Principi revizije, zatim par pitanja iz Osnovngo prirucnika za internu reviziju kao i neko pitanje iz Etickog kodeksa. 

     

    • 14 postova
    30. април 2019. 20.39.43 CEST

    Hej, ljudi! Da li neko ima materijal i savete za ispit 2.7? Zbog obimnosti sam odustala od 2.6, tako da mi je svaka pomoc oko 2.7 potrebna undecided Hvala svima!

    • 2 postova
    11. мај 2019. 11.18.30 CEST

    Cao svima, da li neko moze da mi posalje primer testa za 2.6.?

    slavicadobrasinovic@gmail.com

     

    Hvala unapred :)

    • 4 postova
    16. мај 2019. 16.08.44 CEST

    Izašao je raspored polaganja ispita

     

     

     

     

    • 6 postova
    19. мај 2019. 07.31.10 CEST
    Zdravo svima! Da li neko ima informaciju šta se najčešće traži na ispitu, koliko se sprema ili ranije testove 2.2? Najlepše hvala!
    olja. popovic17@gmail.com
    • Moderator
    • 139 postova
    20. мај 2019. 11.47.19 CEST
    Olivera kaže:
    Zdravo svima! Da li neko ima informaciju šta se najčešće traži na ispitu, koliko se sprema ili ranije testove 2.2? Najlepše hvala! olja. popovic17@gmail.com

    Poslacu ti testove i ako nemas vremena da prelazis celu knjigu, predji samo testove jer su tipski, samo promene brojeve i vrlo lako prolazis ispit. 

     

    Pozdrav

     

    • 14 postova
    21. мај 2019. 11.45.30 CEST

    Sta se moze ocekivati na ispitu 2.7?

    Hvala :)

    • Moderator
    • 139 postova
    21. мај 2019. 13.47.36 CEST
    Olivera kaže:
    Zdravo svima! Da li neko ima informaciju šta se najčešće traži na ispitu, koliko se sprema ili ranije testove 2.2? Najlepše hvala! olja. popovic17@gmail.com

    E-mail ti nije dobar. 

    • Moderator
    • 139 postova
    21. мај 2019. 13.48.22 CEST
    Marijana kaže:

    Sta se moze ocekivati na ispitu 2.7?

    Hvala :)

    Ostavi mail, poslacu ti testove i skriptu za 2.7

     

    • 14 postova
    21. мај 2019. 15.22.58 CEST

    @Ekonomija mail je: petrovic.marijana7@gmail


    Poslednja izmena: 25. новембар 2021. 14.37.24 CET"