Forumi » Savez računovođa i revizora Srbije - saveti, iskustva, ...

Savez računovođa i revizora Srbije - ovlašćeni računovođa

    • 69 postova
    08. април 2020. 16.29.23 CEST

    Sva fotokopirana literatura neophodna za polaganje ispita ovlasceni racunovodja + gratis testovi, skripte...

    srrskonsultacije@gmail.com

     

    +Kontni okvir

    +PDV prirucnik

    +Prirucnik o transfernim cenama

    +Priručnik za OBRAČUN ZARADA, NAKNADA i DRUGIH PRIHODA fizičkih lica sa primerima iz prakse


    Poslednja izmena: 16. јул 2020. 22.39.31 CEST"
    • 3 postova
    14. април 2020. 12.41.56 CEST

    Molim vas, ukoliko neko ima skripte, testove, nešto od literature za polaganje ispita za sticanje zvanja Ovlašćeni Računovođa (2.1. do 2.9) neka mi pošalje na mail: milica.popovic77@gmail.com.

    Hvala.

    • 69 postova
    15. април 2020. 11.26.51 CEST
    Milica kaže:

    Molim vas, ukoliko neko ima skripte, testove, nešto od literature za polaganje ispita za sticanje zvanja Ovlašćeni Računovođa (2.1. do 2.9) neka mi pošalje na mail: milica.popovic77@gmail.com.

    Hvala.

    Koleginice,

     

    Da li ste podnosili zahtev za priznavanje predmeta, s obzirom da trazite za sve ispite? Trebalo bi da Vam priznaju bar neki predmet, sem ako niste studirali prirodne nauke.

     

     

    • Moderator
    • 139 postova
    15. април 2020. 11.30.39 CEST

    Drage kolege i koleginice,

     

    Iskoristite ovaj period za pripremu ispita za naredni ispitni rok.

     

    Pozivam sve kolege da međusobro razmene iskustva, tako se ispiti najbrže i najlakše pripremaju.

     

    Ostajte zdravo i čuvajte se!

     

     


    Poslednja izmena: 15. април 2020. 11.31.46 CEST"
    • 3 postova
    17. април 2020. 01.11.25 CEST
    Goran kaže:
    Milica kaže:

    Molim vas, ukoliko neko ima skripte, testove, nešto od literature za polaganje ispita za sticanje zvanja Ovlašćeni Računovođa (2.1. do 2.9) neka mi pošalje na mail: milica.popovic77@gmail.com.

    Hvala.

    Koleginice,

     

    Da li ste podnosili zahtev za priznavanje predmeta, s obzirom da trazite za sve ispite? Trebalo bi da Vam priznaju bar neki predmet, sem ako niste studirali prirodne nauke.

     

     

     

    • 3 postova
    17. април 2020. 01.16.56 CEST

    Viša ekonomska škola. Videla sam na sajtu SRRS samo za fakultet priznaju ispite, ne i za višu školu.

    http://www.srrs.rs/savez/Informator2.pdf?v=1#page=6&zoom=auto,-141,510

    • 2 postova
    18. април 2020. 12.03.19 CEST

    Poštovani,

    prijatelji i kolege zelim Vam srecan praznik.Da ga provedete u zdravlju, dobru i blagostanju.

    Molim Vas za pomoc oko literature,skripti i ispitnih pitanja za zvanje ovlašćeni računovođa.

    Mail adresa : almir_krkusic@outlook.com


    Poslednja izmena: 18. април 2020. 12.04.19 CEST"
  • 18. април 2020. 21.19.25 CEST
    Pozdrav, zamolila bih vas za pomoć oko zadatka iz revizije, materijalnog.. da li neko zna kako se izracunava prag?
  • 18. април 2020. 21.20.22 CEST
    I da, ako neko ima neke novije testove za 2.9 zamolila bih da mi pošalje na mail ivana88stojanovic@gmail.com
    Hvala ????
    • 4 postova
    20. април 2020. 20.17.04 CEST
    Cao, jel mozete da mi posaljete literaturu i testove za spremanje 2.9. na mail nacici@live.com. Unapred hvala
    • 4 postova
    25. април 2020. 23.59.25 CEST
    Pozdrav svima, pocinjem da se pripremam za svoj prvi ispit u junu, za sticanje zvanja Ovlasceni racunovodja. Planirala sam da prijavim 2.1., i ponela sam iz firme RP 2-3/2020, da je procitam u ovoj izolaciji, medjutim, pitam se da li imam pravo na oslobadjanje nekih ispita i kojih? Zavrsila sam spoljnu trgovinu na EKOF-u Bg. Pokusala sam da nadjem info na sajtu Saveza ali mozda bi mi promaklo.
    Znacilo bi mi ako neko moze da mi odgovori da li treba da spremam ovaj ispit, ili od kog se krece?
    Ukoliko treba, interesuje me kako izgleda test - da li teorija podrazumeva esejska pitanja, zaokruzivanje, kombinacija....?
    Unapred hvala na odgovoru
    • Moderator
    • 139 postova
    26. април 2020. 16.04.35 CEST
    Marina Mihailovic kaže:
    Pozdrav svima, pocinjem da se pripremam za svoj prvi ispit u junu, za sticanje zvanja Ovlasceni racunovodja. Planirala sam da prijavim 2.1., i ponela sam iz firme RP 2-3/2020, da je procitam u ovoj izolaciji, medjutim, pitam se da li imam pravo na oslobadjanje nekih ispita i kojih? Zavrsila sam spoljnu trgovinu na EKOF-u Bg. Pokusala sam da nadjem info na sajtu Saveza ali mozda bi mi promaklo. Znacilo bi mi ako neko moze da mi odgovori da li treba da spremam ovaj ispit, ili od kog se krece? Ukoliko treba, interesuje me kako izgleda test - da li teorija podrazumeva esejska pitanja, zaokruzivanje, kombinacija....? Unapred hvala na odgovoru

    Poštovana koleginice,

     

    S obzirom da ste završili Ekonomski fakultet, postoji velika mogućnost da Vam priznaju 2.1. Moguce je da Vam priznaju od 2,1 do 2,5. Ali to zavisi kada ste završili ispit i od predmeta koje ste polagali. 

     

    Na sajtu SRRS (http://srrs.rs/savez/ispiti.htm?v=12) stoji :

    "

    ПРИЗНАВАЊЕ ИСПИТА

    За ослобађање полагања појединих испита, по основу испита полаганих током редовног школовања, кандидати подносе захтев Комисији за едукацију Савеза РР Србије и прилажу следећа документа:

    1. Захтев за признавање (слободна форма са контакт подацима)
    2. Копију дипломе
    3. Уверење о положеним испитима или копију Прилога/Додатка дипломе 

    Комисија за признавање испита разматра појединачне захтеве и на основу усаглашености наставног плана са студија и програма РОС 31 доноси одлуку о признавању или непризнавању испита и о томе вас обавештава. Испити који су признати се пријављују и уплаћује се накнада за признате испите (наканда за признавање испита је једнака накнади за полагање испита) након чега се доставља Решење о признатим испитима.

    "

    Najbolje bi bilo da pošaljete po navedenim stavkama, kako bi komisija odlučila kojih ispita možete biti oslobođeni. 

    Ukoliko želite sada da spremate ispite (s obzirom na stanje i na to da se ne zna kada će se komisija sastati da odlučuje po ovim pitanjima), moj Vam je savet da spremate bilo koji ispit od 2,6 do 2,9.

     

    Srećno!

    • 2 postova
    26. април 2020. 19.04.39 CEST

    Zdravo, upravo sam oslobodjena 2.3, 2.4, i 2.5. ispit, pa me zanima da li imate neku preporuku koje ispite da prijavim sada u junskom roku, tj. sta bih mogla da stignem da obradim do tada. Ja sam mislila 2.1. pa ako mozete da mi pomognete oko materijala tj. literature i primera za taj ispit.

    Pozdrav :)

    valentina.valensija@gmail.com


    Poslednja izmena: 26. април 2020. 19.09.10 CEST"
    • Moderator
    • 139 postova
    26. април 2020. 19.11.58 CEST
    Valensija kaže:

    Zdravo, upravo sam oslobodjena 2.3, 2.4, i 2.5. ispit, pa me zanima da li imate neku preporuku koje ispite da prijavim sada u junskom roku, tj. sta bih mogla da stignem da obradim do tada. Ja sam mislila 2.1. pa ako mozete da mi pomognete oko materijala tj. literature i primera za taj ispit.

    Pozdrav :)

    valentina.valensija@gmail.com

    Pozdrav koelginice,

    Sto se ispita tiče, možete krenuti kao što ste nameravali, od 2,1 pa dalje. Možete se obratiti kolegi, ima nar postova iznad za literaturu. 

     

    Nadam se da će se ostale kolege uključiti i poslati šta ko ima sve od materijala.

     

    Srećno, i ne zaboravite da nakon polaganja ispita ostavite svoje utiske i time pomognemo drugim kolegama.

     

     

    • 2 postova
    26. април 2020. 19.34.17 CEST

    Hvala puno, nadam se da ce neko uskoro poslati sta ima vezano za ispite 2.1. i 2.2. pa da cu shodno tome i ja nakon ispita biti u prilici da podelim sa vama svoje iskustvo i pomognem. :)

    valentina.valensija@gmail.com

    • 1 postova
    26. април 2020. 20.40.08 CEST

    Poštovani

    Zamolila bih Vas ako ste u prilici da mi pošaljete testove i skripte za ispite 2.6 Poreski sistem i 2.9 Revizija i interna kontrola.

     

    Hvala unapred

    Svako dobro Vam želim

    Biljana

    biljana976.plazonic@gmail.com

    • 1 postova
    27. април 2020. 22.19.41 CEST

    Postovani,

    Moze li savet za polaganje ispita 2.3 upravljanje kadrovima?

    Da li mora literatura da se narucje preko pravnog lica ili moze porudzbenica kod Saveza na glasni na fizicko lice i jmbg?

    Hvala unapred

    • 2 postova
    30. април 2020. 12.43.15 CEST
    Marina Mihailovic kaže:
    Pozdrav svima, pocinjem da se pripremam za svoj prvi ispit u junu, za sticanje zvanja Ovlasceni racunovodja. Planirala sam da prijavim 2.1., i ponela sam iz firme RP 2-3/2020, da je procitam u ovoj izolaciji, medjutim, pitam se da li imam pravo na oslobadjanje nekih ispita i kojih? Zavrsila sam spoljnu trgovinu na EKOF-u Bg. Pokusala sam da nadjem info na sajtu Saveza ali mozda bi mi promaklo. Znacilo bi mi ako neko moze da mi odgovori da li treba da spremam ovaj ispit, ili od kog se krece? Ukoliko treba, interesuje me kako izgleda test - da li teorija podrazumeva esejska pitanja, zaokruzivanje, kombinacija....? Unapred hvala na odgovoru

     Marina, ja sam isti smer zavrsila, priznali su mi 2.1 i 2.6..

    Ali podnela sam zahtev za priznavanje ispita jos pocetkom godine..


    Poslednja izmena: 30. април 2020. 12.44.54 CEST"
    • 2 postova
    30. април 2020. 12.46.25 CEST

    Kolege,

    Moze li savet? Koji od isppita preporucujete kao najlaksi, i da moze da se spremi do juna..

    Priznali su mi 2.1 i 2.5.

    Unapred hvala svima na odgovoru.

    • Moderator
    • 139 postova
    01. мај 2020. 20.16.58 CEST
    Milica kaže:

    Kolege,

    Moze li savet? Koji od isppita preporucujete kao najlaksi, i da moze da se spremi do juna..

    Priznali su mi 2.1 i 2.5.

    Unapred hvala svima na odgovoru.

    Koleginice, najbolje da pocnete od 2.2 i da se polako uhodate. Knjiga je vrlo jasna, nije tesko za ucenje, nema puno teorije, te je svakako ispit za preporuku za pocetak.

     

    Srecno!

    • Moderator
    • 139 postova
    01. мај 2020. 20.17.51 CEST
    Ana Grujovic kaže:

    Postovani,

    Moze li savet za polaganje ispita 2.3 upravljanje kadrovima?

    Da li mora literatura da se narucje preko pravnog lica ili moze porudzbenica kod Saveza na glasni na fizicko lice i jmbg?

    Hvala unapred

    Koleginice, mozete knjigu uzeti i od nekog ko je polozio ispit. Nije neophodna kupovina kod SRRS.

     

  • 09. мај 2020. 00.17.29 CEST
    Poštovane kolege,
    Najlepše bih vas zamolila da mi pošaljete sve materijale za polaganje ispita 2.2 i 2.6. Pokušala bih da ih spremim za junski ispitni rok.
    Moja email adresa je: aleksandra.paunovic1980@gmail.com.
    Unapred zahvalna ????
    • 1 postova
    10. мај 2020. 09.35.11 CEST

     Zdravo svimaaa! Da li može neko da mi pošalje testove za spremanje ispita 2.6 za ovlašćenog računovodju na mejl danicak2904@gmail.com? Hvalaaa smile

    • 1 postova
    13. мај 2020. 13.00.42 CEST

    Poštovane kolege,

    Zamolila bih Vas da mi pošaljete testove i skripte za ispit 2.2 i 2.3 za ovlascenog racunovodju na zlatanazatest@gmail.com

    Hvala puno unapred. 

    Zlatana.

     

     

    • 2 postova
    13. мај 2020. 22.21.54 CEST

    Pozdrav svima, 

     

    molila bih za informaciju u delu oslobađanja od ispita, na osnovu diplome fakulteta. Kako traže uverenje o položenim ispitima, da li ste poslali dokument koji podrazumeva takstativno navedene predmete? Da li je to dovoljno?

    I da li je potrebno overiti kopiju diplome?

     

    Hvala unapred :)


    Poslednja izmena: 13. мај 2020. 22.22.45 CEST"